Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy hagyományos rugós légpuská...

Egy hagyományos rugós légpuskában a rugó meddig bírja?

Figyelt kérdés

Hobby szintre szeretnék egy légpuskát, utána néztem elég sok mindennek, és egy hagyományos rugós légpuskát szeretnék venni.

Viszont pár dolog érdekelne amit nem nagyon találtam.

1, A gyári rugó meddig bírja kb? (gondolok itt minden 5000. lövésnél már cserélni kell mert elgyengül/törik)

2, Karbantartása (itt személyes tapasztalatokra , tippekre gondolok)



2021. okt. 20. 17:34
 1/1 Paczalos István ***** válasza:
100%

Nekem van egy FÉG, és egy SLavia 630-as légpuskám, és a FÉG-es légpuskát használom mostanság is. A rugó nem fog kilágyulni, hacsak nem valami kínai lágyvasból tekert "szart" raktak bele. Szerintem ki fog szolgálni a puska élete végéig.

-Karbantartás:

Finom szilikon olajos pamut rongyot használj, töröld át vékonyan a fémrészeket, majd száraz, tiszta ruhával lazán töröld újra végig. A csövet belülről olajozhatod, mert nem árt annak se. Vagy befújsz mindzkét oldalról egy kevés WD40-et, vagy ha van fegyvertisztító pálcád, akkor a rongykefét az olajzás után végigtolod rajta. Bronz kefe felesleges, mivel nem lőporos fegyvert tisztítassz. Ha nagy karbantartást, vagy hosszú időre letárolásra készülsz, akkor vékonyan fújd végig mondjuk WD40-el. A lésűrítő dugattyút, a hengerfalat is érdemes gyengén beolajozni. Ha nem műanyagos, hanem bőr tömítésű a dugattyú, azt egy kicsit erősebben olajozd be, így nem fog kiszáradni a bőr. Ha tudod, egy tokba, vagy legalábbis nejlonba csomagold a legalább 2-3 hónapig nem használt fegyvert, hogy ne lepje a por. Ha ez után előveszed, száraz ronggyal az olajfilmet letörlöd, és 2-3 próbalövés(lőszer nélkül, hogy kiverje a felesleges olajat) után használhatod

2021. okt. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!