Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A hagyományos harcművészeteket...

A hagyományos harcművészeteket érdemes kombinálni küzdősportokkal?

Figyelt kérdés

Például:

Aikido + Kick-Box, Wing Chun kung-fu + Muay Thai, Wado-ryu Karate + Brazil Jiu-Jitsu....stb.



2016. dec. 23. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Igen, mert a küzdősport megadja azt, amit a legtöbb tradicionális keleti stílus oktatása nem; a sparringot.
2016. dec. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Szimeon ***** válasza:
29%
Szumó + thai box = a legjobb kombináció.
2016. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Naná,hogy megéri! Én is így nyomom már régóta. Mondjuk kombinálni akkor jó, ha mindegyik stílus más-mást tanít. Komplex stílusokat komplex stílusokkal keverni hülyeség, pl: jujutsu + kempo. (mindkettőben ütnek-rúgnak és földharcolnak).


Vagy olyan stílusokat is fölösleges keverni, ami ugyanarra a dologra specializálódik rá, Pl: capoeira + taekwondo. (itt ugye a rúgásokra gondolok).

2016. dec. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Gondolkodok a goju-ryu karate + xing yi + bjj kombináción.
2016. dec. 23. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Persze ha az összes létezőt mesterszinten tudod és jók a reflexeid akkor verhetetlen leszel :'D
2016. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A xing yi, egy agresszív kungfu irányzat. Többnyire gyors dinamikus testre mért ütéseket használ (persze ütnek természetesen fejre is), valamint rúgásokat mellkas magasságig. Jó lábmunkája, általában egyenes vonalban mozog előre.


Én tanultam ezt 2 évig, régebben. Jó stílus. Pesten Kapecska Attila oktatja, az edzéseken van kiskesztyűs sparring. (Fel is repedt a szemöldököm egyszer ott náluk.)


A BJJ pedig egyértelműen jó, ez úgy sem kell bemutatni.


A goju-ryu karatéról hallottam ugyan jókat, bár személyes tapasztalatom nincs vele, nem tudom, hogy itthon milyen színvonalon oktatják.

2016. dec. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A harcművészet szerintem csak a harci elvek, és a felkeményítés miatt éri meg, de az se minden helyen van, meg azt otthon is kell csinálni.
2016. dec. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy melyiket melyikkel kombináljuk!

Mert pl: a wing chunnak szinte nincs is normális lábmunkája, és nem használ csípőt, csak vállból üt.

Ezért mondjuk ne kombináljuk például a capoeirával, aminek a lelke a lábmunka és a csípőhasználat, mert akkor egy darabos életképtelen dolgot kapunk eredményül.


Vagy ott a wado-ryu karate, amit "vívó karaténak" is mondanak, mert mindig távolságot oszt, üt-rúg, meghátrál, hátraszökken, támad utána újból kitér. Egyet előre, egyet hátra, mint a tőrvívásban. EZt a stílust pl: egy brazil jiujitsuval vagy birkózással fölösleges kombinálni, ami meg a testkontaktusos belharcra, sőt földharcra megy.

A mozgáskultúráknak és az alaptaktikának is hasonlónak kell lennie.


SűrítettLevegő a Kacsa kungfut, mivel lehetne ötvözni? :)

https://www.youtube.com/watch?v=_oM_m63OBfA


Hatalmas lehetőségeket látok benne, halálosabbá akarom tenni. XD

2016. dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a videón szakadtam a röhögéstől én is, kacsa kungfu... jól van. xD

Ráadásul ami videó alatt megy zene, ez az epikus "battle theme" atmoszférikus orchestal komoly zene. Az azért odaver. :D


Amúgy létező stílus a kacsa kungfu, akármennyire is hihetetlen. :) Sőt a régi feljegyzések szerint, ezt a stílust testőrök és rendőrök tanulták. Nagy tömegtüntetéseknél, tömegoszlatáshoz. Mondjuk nem pusztakézzel, hanem elsősorban fegyverrel.

De valahogy ezt én nem hiszem. xDDD

2016. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!