Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetekben tényleg...

A harcművészetekben tényleg létezik olyan technika, hogy az ütést úgy védik ki, hogy homlokkal belefejelnek, ezzel eltörik a támadó ökle?

Figyelt kérdés

Egy mangában láttam

[link]



2021. dec. 12. 02:42
1 2 3
 1/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%
Bár laikus vagyok, de a valóságban senki nem fog kockáztatni egy esetleges agyrázkódást egy esetleges csuklótörésért. És gondolom az ilyen szintű, gyors precizitáshoz is minimum zseninek kell lenni.
2021. dec. 12. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
61%
Nettó hülyeség.
2021. dec. 12. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha az orroddal csinálod sokkal hatásosabb.
2021. dec. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
40%

Egyébként valóban volt ilyen elképzelésük a Shaolin monkoknak ám. Fej-kung volt a neve azt hiszem. Arra ment rá, hogy a homlokát rommá keményítette megfelelő edzésmódszerrel, aztán bumm, megfejelt, mint vak bálna a tengeralattjárót. Egyébként nem hülyeség és nem is nagy cucc. Én boxon is szoktam belefejelni ütésbe, ha az túl gyors ahhoz, hogy teljesen kitérjek. Akkor már sokkal jobb nyakat befeszíteni, fejet le, aztán homlokkal betankolni. Nincs agyrázkódás, mert nem leng ki a fej, csak 5 napig látszódó monokli, hehe. Csúnyán néz ki, de who cares? Sokkal jobb, mint pofával levenni egy ütést. Ráadásul ugye a monkok mégiscsak pusztakézzel küzdöttek ha küzdöttek, úgy biza ez még effektívebb. Simán eltörik az ellenfele keze, mert a homlok keményebb csont. De nem véletlenül volt erre egy külön edzésmódszerük, azért alapból nem jó csinálni. Nálam is csak ilyen vészhelyzet, mert ha már be kell jönnie, akkor inkább homlok, mint pofa.


Szóval röviden a válasz: igen, valóban agyaltak ilyeneken és annyira nem is hülyeség. De te inkább menj rá a gyorsaságra és kitérésre, sokkal egészségesebb. :D

2021. dec. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Imádom az utolsó hozzászólót, akkora troll mint az állat.

Annyit tudok nevetni a félig magyar, félig angol megfogalmazásokon.

Mint mikor írtad, hogy az utcán a boxtudásoddal adsz az ürgének "egy májashurkát, és a dude nem fog tudni magához térni."...:))))

2021. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Egyébként, megint a Baki c. mangánál/animénél ragadtál le, ugye?


Mint itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__extrem-sportok_..


Fárasztó...

2021. dec. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2 éves az a kérdés.. Ennyire emlékezetes volt?
2021. dec. 12. 13:15
 8/21 anonim ***** válasza:

Az az emlékezetes, amit művelsz.

Miért nem trollkodsz inkább Ezotériában vagy Politikában?

Miért ezt vágod tönkre? Néha valóban bukkannak fel olyan kérdezők, akik tényleg itt szeretnének segítséget kérni, információt gyűjteni. (Mert edzésekre nem mernek elmenni, a Google-t pedig nem tudják alapszinten sem használni.)

Hajnali 2:42-kor írtad ezt ki...

Igazából, félelmetes vagy, de komolyan. A legtöbb troll kis idő múlva megunja a bomlasztást, de Te nem. Ha ezt az energiát, kitartást beleölnéd valami sportba, már régen OB, EB szinten lennél, azt lefogadom.

2021. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
63%
De a kérdező bevallja, hogy már minimum 2 éve provokálásból és hergelésből ír ki troll kérdéseket. Akkor mi a szart csinálnak a moderátorok? Miért jó nekik, hogy a sport kategória teljesen halott lett az elmbetegek és a moderáció hiánya miatt. Miért nem tiltják IP alapján a felhasználót és a potenciális kamuprofiljait? Miért nem dolgoznak az oldalon?
2021. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Bocs, 3 éves, 2018-as.


3 éve kiírtam egy kérdést ami a Baki animéhez kapcsolódik.. Ez már egyből azt jelenti, hogy a sport kategória minden trollkérdését én írom ki? Ez nevetséges

2021. dec. 12. 15:02
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!