Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészetekben tényleg...

A harcművészetekben tényleg létezik olyan technika, hogy az ütést úgy védik ki, hogy homlokkal belefejelnek, ezzel eltörik a támadó ökle?

Figyelt kérdés

Egy mangában láttam

[link]



2021. dec. 12. 02:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
47%

Én nem mondtam, hogy minden kérdést te írsz ki. Biztos van az oldalon más hernyó is, akinek apukája és anyukája testvérek voltak, szóval nem állítom azt, amit írtál.

Én amúgy soha többet nem fogom felhozni a beteges provokálásodat, ha most itt leírod, hogy miért csinálod. Nyugodtan leírhatod, ez a kérdés holnapra már csak egy lesz a millióból, senki nem fog rá emlékezni. Szerepjátékból csinálod? Vagy mentális problémáid vannak? Frusztráció? Mindhárom? Tényleg elmondhatnád, nagyon kíváncsi vagyok az ilyen emberekre, mert szeretném őket megérteni. Ha most ezt leírod, akkor esküszöm, még asszisztálni is fogok az ökörségeidhez, megígérem, csak írd le, miért csinálod ezt felnőtt ember létedere?

2021. dec. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%

Vannak bajok. Miért lenne trollkérdés? Az itteni nagy mesterek nem tudják elképzelni, hogy amit ők tudnak az nem alap és veleszületett dolog? A legtöbb ember úgy kezdi, mint a kérdező. Ha minden laikust leoltanának, akkor kihalnának a küzdősportok.


Akár tetszik, akár nem, az emberek többsége nem sokat tud a harcról en bloc. Ha te neked nincs energiád rá, hogy segíts a laikusoknak, akkor ne válaszolj. Téged kéne letiltani.

2021. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
8%

Azaz 12-es, kezdj el provokálni valakit.

Gratulálok, most aztán rendkívül keményen odamondtad egy anonim fórumon. Te aztán igazi kemény, belevaló férfi vagy, gondolom a tükör is ezt sugallja.

Csak kétlel, ne bánts itt senkit, ne akarj virtuálos dollyo chagi-t adni senkinek:(((

2021. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
29%
13. Attól, hogy te szellemi fogyatékos vagy és nem vagy képes felismerni a külömbséget a provokáció és a próbálkozás között, nem lesz igazad.
2021. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
51%

Azaz, folytasd, mondd oda keményen.

Veregesd is vállon magad azért, mert egy anonim fórumon, az interneten valakit trágár szavakkal illetsz.

Nem baj, legalább bebizonyosodik az, hogy soha életedben nem volt özöd semmiféle sportághoz.

Minimális önuralmad sincsen, a sportolói magatartás teljes hiánya fellelhető nálad.

Remélem, azért bántani tényleg nem fogsz, aki ennyire keményen oda tudja mondani a dolgokat, attól csakis félni kell.

2021. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
72%

15. Lehet itt terelni, de ezzel nem tudsz azalól kibújni, hogy igazam van. Ahogy mondtad ez egy anonim oldal, arra való, hogy bárki elmondhassa a véleményét. Ha te megakadsz azon, hogy valaki ki meri fejezni a véleményét és neked ez már "keménykedés", akkor üdv az interneten. Ha tetszik, ha nem, itt szóban mennek a dolgok, ez a lényege az egésznek.


Igen, sportolói magatartás... hagyjuk már ezt az állszentkedést. Az előttem szóló belterjesnek nevezte a kérdezőt, csak mert fel mert tenni egy laikus kérdést. A sportolók komoly százaléka utolsó szemét emberileg, nézd meg Jon Jonest, vagy McGregort. Nem ezen múlik, hogy ki a "sportoló".


Én mindössze szót emeltem azellen, hogy itt néhány elitista, toxikus fa$zk@lap minden laikust leolt, ha fel mernek tenni egy laikus kérdést, aztán meg csodálkoznak, hogy kihalt a kategória. Mintha nem erre lenne való amúgy az oldal.


Ad hominem. A válaszomat támadd, ne engem. Keménykedek... jó ég, mennyire kell kokszagyúnak lenni valakinek, hogy interneten ilyet mondjon? Gondolom amikor az ellenőr elkéri a bérleted neked az keménykedés, vagy ha megkérdezik a kasszánál, hogy van e apród. A lényeg ha nincs igazad és valaki meg meri említeni az keménykedés.

2021. dec. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
Nyomjátok! Eközben a kérdező akkorákat recskázik az értelmetlen kommentjeitekre, mint az állat.
2021. dec. 13. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A keleti harcművészetekben vannak speciàlis technikák, pl a hung gar kungfuban az ujjakat edzik fel és azzal szurkálnak.

Gondoltam, hogy ennek a homlokkal védésnek is lehet valami valósàgalapja

2021. dec. 13. 10:19
 19/21 anonim ***** válasza:
60%

18. Az ujjakkal szúrkálásnak nincs értelme.

De amit mondasz a fejelésről az alapból létező koncepció a küzdősportokban. Ha nem is pontosan úgy, ahogy elképzeled. A boxban az állat behuzzák és a homlokot tolják ki, mert az kevésbé sérülékeny. Direkt nem fejelnek bele ütésbe, de ha muszály bevállalniuk egyet, akkor a homlokukat rakják előre. Ha megnézed a régi harci stílusokat, azt látod, hogy a bírkózás dominál mindenhol és történelmileg nagyon ritkák az ökölharc ábrázolások. Ennek az az oka (többek között), hogy a kéz csontjai valóban sérülékenyek. Régen ha eltörted a kezed, nem tudtál dolgozni és felkopott az állad. Márpedig ha ököllel harcolsz, nagy esélyed van erre. Kezdetben, amikor a boxban nem hordtak kesztyűt, népszerű volt a jellegzetes ír állás [link] A kézfejet mutatják kifele és fordítva ütnek, ezzel az ujjakat védik.

A kesztyűt a tévhittel ellentétben nem azért találták ki, hogy tompítsa az ütéseket. Az ütés energiája így is átmegy, legfeljebb a zúzódást kontrollálja. A kesztyű azért van, hogy a sportoló kezét és csontjait védje.

2021. dec. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Bakiból felesleges kiindulni, főleg nem ebből a Sumo hígfos történetszálból. Az egészen érződik, hogy direkt csak magát a Sumo sportágat akarták isteníteni és kész. Valóságban kb. 5 másodpercig tartottak volna a küzdelmek, mert mivel a történet szerint mindegyik szumós japán volt, azok meg már évek óta nincsenek benne az elit mezőnyben.

Vannak benne jó dolgok, amik reálisan mutatják be a harcokat a mangában, de a legtöbbje az el van túlozva. Többek között ez a technika is. Elméletben lehet működne, gyakorlatban ahogy előttem írták évekig kellene feledzened a homlokodat meg nagyon jól kellene céloznod a homlokoddal.

2021. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!