Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kick-box: az övvizsgák mire jók?

Kick-box: az övvizsgák mire jók?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtem el kick-boxolni és hallottam edzésen, hogy övvizsgáról beszélnek, utána rá is kerestem, hogy mi az viszont csak a szabályzatát találtam meg és hogy kik vehetnek részt rajta stb. viszont azt nem írták konkrétan, hogy mire jó. A versenyeken induláshoz van valami köze, hogy csak egy bizonyos övvel lehet indulni vagy ilyesmi? Ha nincs köze akkor mire jók ezek az övek? Meg akartam kérdezni az edzőmet de elfelejtettem és legközelebb csak jövőhét vége felé megyek de már nagyon izgat ez a téma úgyhogy megköszönném, ha valaki leírná :)

2021. dec. 12. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
Normális kickbox edzésen nincsenek övek. Úgyhogy belefutottál valami humbukba valószínűleg. Amint lehet, nézz le más kickbox edzésekre is, ha van a közeledben, mert ha belefutsz egy rendesbe, akkor látni fogod egyből, hogy most rossz helyre jársz.
2021. dec. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 MadSeal ***** válasza:
100%
Csak a versenyhez kellett nekünk legalább egy övezés (5. kyu), legalábbis nálunk az szkb-nál igy van, de gondolom a WAKO alapból kéri. Viszont én se értem mire valóak az övezések, az elsőt is csak úgy kaptam, ott se voltam, amikor jött egy tag tartani, csak ki lett állitva a versenyzői kártyám és belleirták egy kvázi jelképes összegért. De ezt az övezést se kell úgy elképzelni, mint karatén, hogy nagyban készülnöd kell, katák meg ilyenek. Szinte egy rendes edzés, ahol megnézik a mozgáskultúrádat, hogy tudsz-e valamilyen szinten ütni meg rúgni, aztán ha nem olyan szörnyű a szituáció, beírják a kiskönyvbe.
2021. dec. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Az első kommentelőt megértem, de nincs igaza. Tényleg vigyázni kell a mcDojokkal,de az öves dolgot is lehet jól csinálni. Nem az övfokozat teszi a harcost, nem is arra fokuszalunk. Az első a Sparing, pajzs, zsakolas, pármunka és egy kis technikazas sem árt néha. A vizsgára készülés csak egy kis idő a vizsgak előtt. Persze a vizsgaanyag már előre meg van írva (internet) és persze nem az eddző, hanem Szabó Gábor- talán magyar WAKO elnök, főbíró K1 meccseken (nagy ember) vizsgáztat. Versenyre fogalmam sincs kötelező-e de még nem láttam embert öv nélkül.
2022. jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!