Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek 18 évesen érdemes...

Szerintetek 18 évesen érdemes lenne elkezdeni az MMA-t, hogy akár versenyszerűen is űzzem?

Figyelt kérdés

4 éves korom óta karatéztam, a fekete öv előtt hagytam abba két éve, sajnos már nem motivált, hogy folytassam pedig régen nagyon szerettem, a saját szakágamba országos bajnok voltam, persze ez csak szakágra értetendő ami azért nem olyan nagy dolog.


De az utóbbi évben igazán elkezdetem érdeklődni az MMA iránt, főleg a UFC miatt, amit bár eddig is néztem, de most kezdett el igazán motiválni és maga alá ragadni.


Bennem van a “vér” a bunyó iránt, illetve az érzék is, bár a karatében nincs kontakt de úgy érzem szívesen megtanulnám a kontaktos sport világát is.


Szerintetek 18 évesen, ilyen háttérrel (ami nem egy csúcs profi, de legalább valami) lenne értelme elkezdeni az MMA-t úgy hogy komoly versenyzési céljaim vannak?


2022. jan. 2. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire leszel képes belejönni a dobásokba és a földharcba. Vannak karatésok, akik viszonylag könnyen beletanulnak, de nem mindenkinek sikerül. Látatlanban nehéz megjósolni.
2022. jan. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez egy korrket válasz, köszönöm! Rendes birkózó ellen még nem mentem, de mikor karatés csapaton belül “kopogtatásosat” játszottunk, szinte mindig nyertem, különösebb jjt vagy birkózási tudás nélkül. Én szerintem van érzékem mindenhez, persze nagyképű sem akarok lenni úgy, hogy élesben még nem próbáltam…
2022. jan. 2. 23:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Hat igen ketrecben az teny es valo hogy amikor minden szabalyrendszer megengedett a birkozok nagyreszt verik az allo bunyosokat. Es ez azert van mert akarhogy is van, a testharcot mindig is konnyebb lesz a masikra raeroltetni egy birkozonak, mint utes rugasokkal tavoltartani egy allo bunyosnak a birkozot. Utesek elol ugy ahogy lehet vedekezni, tompitani, kimozogni, valaki rohadtul birja is, viszont a testharcos olyan erofolenyben van egy allo bunyossal szemben hogy megfogja es lekopogtatja. Ezert mindenkepp elengedhetetlen egy testharci stilus.
2022. jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

abszolute nem gond, 1-2 év alatt fel lehet készülni ha megvannak a fizikai alapok


az hogy mennyire leszel eredményes az inkább a született képességektől + promóció + (esetleg szerek) + x factor függő

2022. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3:

Nem minden esetben. Az utóbbi időben azért dominálnak a birkózók, mert fostak a levitel elleni védekezésre nagyon sokan, emiatt röhögve viszik le őket.

Birkózóknak pont ez a bajuk, nem tudják az ellenfelet levinni, kb. sokszor esélyük sincs. Junior Dos Santos annyival dominálta például jó ideig a nehézsúlyt még fénykorában, hogy rágyúrt nagyon a földrevitel elleni védekezésre. Nem tudták levinni, aztán állóharcban ledominálta a földharcosokat.

Csak már erre jó ideje már nem készülnek fel a harcosok.

Meg a birkózók dominálása azért is nagy az UFCben, mert Dana tucatszámra igazolja le őket a különböző egyetemi, stb birkózó bajnokságokból. 10 harcosból 8 birkózó bajnokságból jött persze, hogy a birkózók lesznek többségben és statisztikákban ők fognak dominálni.

2022. jan. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5. Nem mondtam hogy minden esetben, de ha minden szabalyrendszer megengedett, akkor a bjj es birkozas igencsak tobbsegeben dominal az allo harc felett. Ezer jobb birkozas alappal indulni, es ratanulni valami allo stilust mint forditva. Ugy gondolom.
2022. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!