Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 23 évesen milyen sportot...

23 évesen milyen sportot érdemes elkezdeni, amit versenyszerű szintre lehet még fejleszteni?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömet érdekli a dolog. Szerinte mindenből kiöregedett. Az íjászat és a focilabda a fő érdeklődési körei, én meg nem vagyok nagy sportember, hogy ebben tanácsot tudjak neki adni.

2015. máj. 31. 08:37
 1/3 A kérdező kommentje:
Eddig alapvetően ő sem volt különösebben sportos, a hobbiszintű focizáson és kosárlabdán kívül nem futotta többre.
2015. máj. 31. 08:39
 2/3 anonim ***** válasza:
Profi versenyeken így már nem őt fogják indítani hanem nyilván aki kiskorától csinálja és megízható színvonalon teljesít. De pl. küzdősportokban ha ő úgy érzi indulhat kisebb verenyeken ahol pénzt is lehet nyerni, de valószínűleg legyőzik az olyanok akik nem 1-2 éve hanem mondjuk 15 éve csinálják. Főleg ha soha életében nem sportolt igazán. Amúgy szerintem pont a fociban lenne legnehezebb eredményt elérni mert azt rengetegen csinálják, akkor inkább keressen olyan sportot amit kevesen csinálnak. Én pl. WTF taekwondozom, amatőrben versenyzek és nyertem "nemzetközi" versenyt is de kisebb tolongás volt mint unokatesómnak a területi foci kupáján amire nem több ország ment hanem pár város focicsapata.
2015. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha ő a legjobb az adott sportágban,akkor miért ne őt indítanák? Ha valaki 30 évesen 5 év sportolói előélettel megfutja az ország leggyorsabb 200/400 méterét,akkor őt fogják indítani versenyen,nem a fiatalabbat,aki kevesebbet fut. Nyilván ennek nem sok esélye van,de azért mégse írjuk azt,hogy inkább a fiatalokat indítják a versenyeken. Maximum akkor,ha egy időt futnak mindketten.

Ez amúgy sokmindentől függ,hogy mit érdemes elkezdeni. Ha 23 éves és 150 kg akkor hirtelen nem tudok semmit,amit profi szintre lehetne fejleszteni. Íjászat is olyan,hogy ha van hozzá tehetsége az embernek,akkor 30 évesen is el lehet kezdeni,de ezek a ritkább esetek. A fociban viszont teljesen egyetértek az előttem lévő hozzászólóval. Sajnos mindenki focista akar lenni és sok tehetséges ember is van. Nem is igazán az számít ott,hogy mennyire tud az ember focizni,mert egy szint felett az már mindegy,inkább az a lényeg,hogy milyen ismerőse van,aki be tudja rakni egy nagyobb csapatba. A foci nem olyan,mint pl az atlétika,ahol konkrét számok alapján össze lehet mérni az embereket (mennyit dob,mennyit fut,mekkorát ugrik....). Az,hogy egy idény alatt mennyi gólt rúg egy csatár,az nagyon nem releváns.


Másrészt 23 évesen nem az a fő gond,hogy öreg az ember (persze az edzők szemében sajnos már az és kevesebben állnak hozzá pozitívan),hanem inkább az,hogy kevesebb ideje van komoly edzésre,mert pl általános meg középiskolában ez sokkal rugalmasabb és szinte azt csinál az ember,amit akar.

2015. júl. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!