Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szeretnék megtanulni kézenátfo...

Szeretnék megtanulni kézenátfordulni? El lehet sajátítani egyedül? Vagy az túl veszélyes?

Figyelt kérdés
és mennyire kell ehhez hajlékonynak lennünk? hogy tudnék hajlékonyabb lenni? Mert videón úgy látom szükség van rá.
2010. szept. 13. 00:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

igen, egyedül is el lehet sajátítani.


bár én még nem tudom tökéletesen, de azért tudok bár tanácsot adni :D


először is szivacson vagy legalábbis puha talajon gyakorold.

nem tudom hogy kell-e hozzá, de én már előtte tudtam jól kézenállni, nekem segített pl az ellökésnél és a fellendülésnél.


tehát: pár lépés nekifutással kell kezdeni (ahogy érzed, amikor már nagy lendületet vettél). aztán csinálsz egy szökkenő lépést (mint az indiánszökdelésnél), karjaidat előrenyújtva (megfeszítve) felkészíted a leérintésükre, majd mint mikor kézenálláshoz fellendülnél leteszed őket NYÚJTVA. ne hajlítsd be őket, mert akkor nehezebb. vállból kell majd lökni. ne tedd le túl távolra őket magadtól, mert akkor nem fog sikerülni a mozdulat. próbáld meg minél közelebb letenni a lábaid elé. mikor letetted, a lendítő lábaddal lendíts hátra ERŐSEN, ez nagyon fontos. olyan erősen, ahogy csak bírsz.


ezek után próbáld meg minél jobban kinyújtani a tested a levegőben, homorítani.


mikor már érzed, hogy kb " \ " ilyesmi, tehát függőlegestől egy kicsit előrébb vagy dőlve, a kinyújtott karjaiddal kell ellöknöd magad a talajtól. itt is tiszta erődből lökj. ezt a fellendítés után egy kicsivel kell csak.

az érkezéskor valószínűleg (mint én is:D) guggolásba fogsz érkezni, vagy eléggé behajlított lábra. ez a kezdeteknél nem baj, teljesen természetes, de a lényeg, hogy minél inkább állásba kerülj.


szóval remélem tudtam segíteni, nézz youtube-on sok-sok tutorialt, tanulmányozd a mozdulatot aztán irány gyakorolni :D:D

2010. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
jah igen és ha nagyon nem akar sikerülni, mert merev a hátad, akkor híddal pl lazíthatod a hátad.
2010. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!