Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sziklászáshoz milyen cipő kell?

Sziklászáshoz milyen cipő kell?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van mászócipő, ami kimondottam sziklamászásra van kitalálva, de nem tudom, hogy Pesten kívül hol lehet venni, egy pár cipőért meg nem megyek Pestre. Túracipőből meg edzőcipőből Kecskeméten olyat kapok, amilyen akarok. Tehát a mászócipőt leszámítva milyen cipő lehet megfelelő sziklamászáshoz? Nem spórolni akarok, mert ha majd komolyan akarom űzni a mászást, mivel majd csak mostanában fogom kipróbálni, akkor majd szerzek nagyon fain mászócipőt, de addig egyelőre beérem egy alternatív megoldással is.

2022. ápr. 6. 16:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Decathlonban is kapsz mászócipőt, illetve túraboltban is, ha van a környékeden.


Edzőcipőknek általában túl puha a talpa, inkább túracipő, ha nem találsz mászócipőt. Magashegyi túrákon másznak az emberek túracipőben vagy túrabakancsban is, igaz általában kevésbé technikás útvonalakon, mint a sziklamászók.

2022. ápr. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A kecskeméti Decatlonban nincs mászócipő. Minek is lenne?! Az egyik eladó mondta, hogy ott nem is lesz, de a budaörsi Decatlonban van. Hát, köszi!

De köszönöm a válaszodat!

2022. ápr. 7. 07:58
 3/18 A kérdező kommentje:
De a túracipő jó lehet?
2022. ápr. 11. 16:17
 4/18 anonim ***** válasza:

Szerintem tied a másik kérdés is, amire válaszoltam az előbb, de a Decathlonba menj be és mondd, hogy szeretnél a méretedben cipőt. Pár nap alatt megérkezik. A Decathlon nem egy maszek hely, hanem egy lánc. Szállítanak jobbra-balra mindenféle cuccot. Ha ezt nem mondta az eladó, akkor jól seggbe kéne rúgnia a főnöknek.


Nem, túracipő rendes mászáshoz nem jó. Olyan, mintha síkesztűben próbálnál meg klasszikus gitározni.

2022. ápr. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Az enyém a másik kérdés is.
2022. ápr. 30. 08:21
 6/18 A kérdező kommentje:
De mennyi idő alatt érkezik meg a cipő a Decathlonba? Hány nap? Három hét múlva kellene.
2022. ápr. 30. 08:22
 7/18 anonim ***** válasza:
Max 1 hét. 3 hete írtad ki a kérdést, akkor még 6 heted volt.
2022. ápr. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem kell osztani az észt, hogy mikor mennyi időm volt.
2022. ápr. 30. 10:57
 9/18 anonim ***** válasza:

Már bánom, hogy segítek :) Oldd meg. Nem hiszem el, hogy nem vagy képes egy ilyen bonyolult problémára önállóan megoldást találni. Fel is lehet őket hívni, hogy "cső, mikorra tudtok áthozni nekem ebből a mászócipőből egy 41-est meg 42-est? Köszi!"

Hogy fogsz így falat mászni? Ott is gyakran meg kell oldani egy problémát.

2022. ápr. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Látszik, hogy pesti vagy.
2022. ápr. 30. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!