Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyibe kerül a fegyvertartás...

Mennyibe kerül a fegyvertartási engedély? + egy maroklőfegyver?

Figyelt kérdés

Komplett érdekelne, hogy nulláról kb hány hufba kerül eljutni oda h hobbi célból legyen pisztolyom. (.22 vagy 9mm, lőszer, kazetta, engedélyek)

Meg mondjuk az sem utólsó h egy lőtéren mik a tarifák. Vagy esetleg vannak e ingyenes elzárt lövészhelyek?


2010. szept. 23. 08:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mostanság elég nehéz lesz ezt elintézni...

Keress magadnak egy közeli, vagy szimpatikus lövészklubot, szorgosan járjál oda, tanuld meg a szabályokat, törvényeket, tanuld meg kezelni (szétszedni-összerakni, karbantartani) a fegyvereket, érj el jó eredményeket kvalifikációs versenyeken. Ezek után (kb. 3-5 év múlva) lesz esélyed rá, hogy kaphatsz megszerzési engedélyt. Annak érvényességi idején belől vásárolhatsz az abban meghatározott kaliberű fegyvertipusból. Manapság egy sportra alkalmas jobb minőségű pisztoly, vagy revolver kb. 150 ezer forinttól felfelé már beszerezhető.

2010. szept. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha lerakod a személy-és vagyonőri tanfolyamot, akkor mellé lerakhatsz fegyvertartási engedélyt is.
2010. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még hadd egészítsem ki ezzel a linkkel: [link]


Itt a megfelelő kategóriákban gyakorlatilag minden információt megtalálsz, ám egy jó tanács: egy-két hétig-hónapig csak szorgosan olvasgassál, ne kérdezzél. A fórumlakók rendkívül allergiásak rá, ha valaki kezdőként sokszor felvetett kérdésekkel fárasztja őket, ahelyett hogy használná a keresőt. Ezért nem szoktak udvariaskodni, hamar kiosztják a "lusta paraszt" jelzőt :)

2010. szept. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ehhe kedves 10:27, a kérdésben "hobbi célra" szerepel, a vagonőr-droid hobbi célra nem használhatja a szolgálati fegyvert ugye...
2010. szept. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszi a gyors válaszokat. használom guglit. nagyon is sokat. de magára az anyagi dolgokra nem találtam leirast. ezért kérdeztem.

elég körülményes. én elég antiszoc vok. ha csak iylen lövészegyesülettel lehet megcsinálni az gáz. sztem még ök is legombolnak. de azé utánnanézek.


testvérem kint usában kb 30e ftbol vett egy revolvert és mindössze annyi volt a cumi, h várni kell egy pár napot amig megkapod. ennyi.


csak hogy tiszta legyen, én nem tudom maganak elintézni ezt egy vizsgával? bohóckodni kell?


thx

2010. szept. 23. 12:19
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak hogy tiszta legyen: NEM, nem lehet éles lőfegyvered. Ez itt nem Ameróka :)


Hobbiból lehet otthon gáz-, riasztófegyvered legálisan, arra (viszonylag) könnyebben igényelhetsz viselési engedélyt (az engedély kb. 7-9 ezer forint, a fegyver 10 és akár 100 ezer forint közt).

A töltények...de inkább olvasgass: pl. [link]

2010. szept. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

amerikában minden hülyének lehet lőfegyvere, alkotmányos joguk.


Szerintem költözz ki amerikába a tesódhoz...

2010. szept. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
de ott is csak akkor tarthat ha állampolgár.
2012. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
10e forint környékén bármikor elmehetsz egy élménylövészetre. Ott az oktatók, felügyelők elmondják mi kell fegyvertartáshoz. amúgy egy 9mm Glock17 200-240ezer forintért szerezhető be, a lőszer darabja 50-100 forint körül van, kaliberfüggő.
2012. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15k a fegyvervizsga. mire minősítés szerzel a kiszemelt fegyveredre biztos ellősz pár ezernyi lőszert, a lőtér is belekerül egy órába kb 1k-ba egy pisztolyhoz kazetta megvan kevesebb mint 10k-ból és aztán egy Walther pk380 megvan kevesebb mint 70k ból. de lehet hogy kevesebb és lehet hogy több.
2012. júl. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!