Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyvertartási engedély...

Fegyvertartási engedély nélkül lehet-e lőni a lőtéren?

Figyelt kérdés
Erre a kérdésre kell válaszolni az egyik tv műsorban!
2011. okt. 9. 10:34
 1/6 dirtboy ***** válasza:
tartási nélkül lehet
2011. okt. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most találtam! Téves a válaszod, ahogy elnézem!


7. § (1) Lőfegyverrel tartott lövészeten - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel - csak lőfegyver tartására jogosult személy vehet részt.

2011. okt. 9. 11:03
 3/6 dirtboy ***** válasza:
100%

nekem a budapesti rendőr alezredes mást mondott idén áprilisban.

a sorrend úgy van hogy ahhoz hogy lőj kell fegyverjártassági engedély,ez arról szól hogy tudod kezelni a fegyvereket ismered a működésüket,lőszerüket,és szét is tudod szedni meg össze rakni.

ha ezt tud mehetsz lőttére ahol adnak ott használatos maroklőfegyvert, /legalábbis én maroklőfegyveres voltam/,ja és itt ne is álmodozz jókis berreta m92 vagy hasonló 9mm esekről,az ott használatos fegyvert kapod meg és azzal lőhetsz.

a fegyvertartás az már más tészta.azt nem adják ki csak úgy,és ha a meghatározzon indokok közül /amire lehet igényelni fegyvertartási engedélyt/ valamelyikre tényleg kapnál engedélyt akkor is komoly feltételei vannak a tartásnak,és az még csak tartás és nem viselés.

a viselési engedély megint egy másik dolog.

kaphatsz tartási engedélyt abban az esetben ha már 3 éve tagja vagy egy lövészegyesületnek és ott minimum jó eredményt érsz el.

egyébként komoly indok és bizonyíték kell sőt még pszichológiai vizsgálat is szokott lenni.


szóval mondom én úgy tanultam hogy lőtérre elég a fegyver jártassági engedély és szerintem így is van.

ott átengedik neked a lőfegyvert és használhatod.

átengedés fogalma: a lőfegyvert a tartási engedéllyel rendelkező (átengedő) felügyelete alatt használják.

lőfegyver pedig átengedhető:

-vadászatra

-sportlövészetre azoknak a személyeknek akik a 18adik életévüket betöltöttek és lőgyakorlaton vesz részt.

ha elmész egy fegyverjártassági vizsgára ott először oktatás van /pár óra/

utána megírod az írásbeli tesztet

ha az megvan a lőtéren átengednek neked egy sportlövészetre használatos maroklőfegyvert és lőhetsz kettőt. ha jól sikerült a lövés mehetsz a szóbeli vizsgára

ez a folyamata a jártassági vizsgának.

2011. okt. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 dirtboy ***** válasza:

7. § (1) Lőfegyverrel tartott lövészeten - a (2) és (3) bekezdésben foglalt kivétellel - csak lőfegyver tartására jogosult személy vehet részt.


ja azt azért nézd meg ott ahonnan ezt bemásoltad hogy mi a 2-es és a 3-as bekezdés,mert azok kivételével úgy szól a 7 paragrafus.

2011. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
lehetséges, nekem nincs engedélyem, de voltam éleslövészeten. Annyi, hogy bérelned kell egy stukkert.
2011. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
volt egy ismerősöm aki sokáig lőtt de ő neki nem volt fegyvertartásia de lőhetett éles fegyverrel és ott mindenki. amúgy én is lövész vagyok úgy hogy tudom
2012. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!