Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Brazil jiu jitsut vagy judot...

Brazil jiu jitsut vagy judot késő már elkezdeni 25 évesen? Valamint lehet a kettőt egyszerre csinálni?

Figyelt kérdés
Van olyan judo vagy bjj szövetség/klubb amelyik fogad teljesen nulláról induló kezdőket? Ha igen merre? Illetve lehet egyébként a két küzdősportot együtt művelni?

2022. szept. 3. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
61%

Miért ne lehetne két küzdősportot együtt művelni? Ha idődbe belefér, akkor öt különböző küzdősportot is művelhetsz párhuzamosan, hobbi szinten teljesen mindegy. Én 25 évesen el nem tudom képzelni, hogy hogyan lenne időm két különböző küzdőpsort edzéseire is eljárogatni, de ha te ezt megengedheted magadnak, akkor örülj neki.

Viszont hogy te 25 éves felnőtt hobbista kezdőként nem fogsz találni judo egyesületet, az szinte biztos. Sajnos a judo tipikusan az a sportág, ahol ha elmúltál 12 éves, és még versenyambícióid sincsenek, akkor már szóba sem állnak veled. A BJJ más, unokaöcsém 20 évesen kezdte el, és örömmel fogadták. A BJJ klubok nem versenyistállók, ott szinten mindig van hely felnőtt hobbistáknak is.

2022. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi judo klubbunkba szívesen látnak az edzők felnőtt kezdőket is, mindamellett van lehetőség komoly versenyzésre is ha odáig jutsz. Budapest, XI. kerület, Bikás Park.
2022. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
1-es jól írja, a judo inkább olyan, hogy a gyerekekre fókuszál csak, természetesen kivételek vannak. De bjj-re bármikor lehet menni. Én inkább a bjj-t ajánlom ebben a korban, de ha találsz jó judo edzést, akkor simán mehet az is.
2022. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A mi egyesületünk is szívesen lát felnőtt kezdőket, 11. kerület sasad
2022. szept. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!