Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van értelme elkezdeni két...

Van értelme elkezdeni két nyelvet is tanulni egyszerre a nulláról?

Figyelt kérdés

Érdekel az orosz és a német is, nem tudok a kettő közül választani.

Gondolkodtam azon, hogy egyszerre elkezdem mindkettőt, de lehet akkor már kicsit le lenne terhelve az agyam, főleg úgy, hogy még egyetemista vagyok és ott is elég sok dologgal terhelnek.

Nektek mik a tapasztalataitok ezzel kapcsolatban?

Érdemesebb előbb egy bizonyos szintre eljutni az egyikből és úgy hozzácsapni a másikat?


2021. dec. 29. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Kinek mi jön be?

Értelmes ember felméri az igényeket is.

2021. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem olyan rossz ötlet így, hogy két nagyon különböző nyelvről van szó, nyugodtan belevágnék a helyedben.


Akkor zavarnák egymást egész biztosan, ha hasonló (pl. orosz és valamilyen más szláv nyelv vagy német és holland) nyelveket kezdenél egyszerre. Én így voltam, mikor portugál tanfolyamra jártam 1,5 év franciatanulás után - túl sok volt a hasonlóság, mindig franciásan akartam mindent kiejteni, nagyon nehéz volt.

2021. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
A nulláról nem. Az egyikből már kéne egy szint, hogy onnan folytasd, és nulláról a másikat.
2021. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerre nem érdemes, mert akkor egyiket sem tanulod meg igazán, mindkettő nehéz nyelv (nekem mindkettőből van C1 nyelvvizsgám, németet gyerekként tanultam, oroszt 18 évesen kezdtem és a német nyelvtana jó alapot adott hozzá).
2021. dec. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!