Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Figyelemzavaros a gyerekem és...

Figyelemzavaros a gyerekem és nem engedik hogy falat másszon mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy figyelemzavaros kisfiam. Kb egy hónappal ezelőtt bejelentette hogy szeretne sportolni valamit. Azt mondta higy ki szeretné próbálni a falmászást én meg azt mondtam hogy persze. Elmentünk megnéztük nagyon teteszett neki. Az edzőnek mondtam hogy figyelemzavaros és azt mondta hogy szeretne a fiammal beszélni és megnézni hoyg ez a figyelemzavar mit is takar nála. Azt mondta h nem látja alkalmasnak arra hogy másszon mivel nem tud odafigyelni a biztosításra. Én szerintem a fiam oda tud figyelni mert nem olyan súlyos a figyelemzavara. De az edző szerint nem mászhat így. Az edzőcsoportban van egy másik figyelemzavaros gyerek is aki az edző szerint nem olyan súlyos mint a fiam és ő azért lehet ott.


A fiam nagyon kiakadt amikor közölték ezt vele is. Most nagyon ki van borulva már 2 hete. Mit tegyek?



2023. febr. 11. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem terelgesd a gyermeked más sport felé, mert a biztonságnál nincs fontosabb, a falmászás lehet veszélyes is, a leesés komoly dolog. Az edző nyilván ért hozzá és ha nem javasolja, akkor én nem erőltetném.
2023. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez az edző nem vállalja, akkor próbálj meg mást keresni, aki esetleg igen. Ha, ha nem találsz ilyet, akkor meg el kell fogadni, hogy biztos van alapja annak, amit mondanak. Kötelezni nem tudod őket. Ha elvállalja, az ő felelőssége, de éppen ezért joga van azt mondani, hogy ezt a felelősséget nem tudja felvállalni, te meg csak elfogadni tudod. Senki, egy edző sem, kényszeríthető bele olyan helyzetbe, amivel ő nem ért egyet, és nem komfortos neki; amivel nem tud mit kezdeni. Szép is lenne.


Az is lehet, hogy tényleg szakszerűen megállapította, hogy a fiad alkalmatlan, és igaza van. Az is lehet, hogy lenne edző, aki nem így gondolja. Nem tudhatod. Az viszont nem érv, hogy van ott más is hasonló problémával, mert még egyszer mondom: nem a te tiszted eldönteni azt, hogy ő kivel tud együtt dolgozni, és kit vállal el.

2023. febr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Próbálkozzatok inkább ejtőernyős ugrással. Legfeljebb földetérés után elmagyarázod neki hogy figyelmetlenségből már megint nem húztad meg a zsinórt...
2023. febr. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
7%
Meg kell rugdosni hogy figyeljen amíg nem fáj nem érzi fontosnak.
2023. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Keress neki más sportot.


Gondolom az elmúlt években máskor is előfordult már, hogy nem a gyerek fújta a passzátszelet, nem?

2023. febr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg próbáljatok meg nem egy köteles mászótermet, hanem egy boulder termet keresni, az lehet jobban neki való lehet, mert ott nem kell biztosítani a másikat. Persze ha nagyon problémás, lehet ott se engedik. Amúgy meg ez az "Én szerintem a fiam oda tud figyelni mert nem olyan súlyos a figyelemzavara" szöveg némi elfogultságra utal (szülőként valahol természetes is) de te már hozzászoktál a gyereked viselkedéséhez, de ne ebből indulj ki, az edzőnek az a dolga, hogy a maximális biztonsági feltételek adottak legyenek. Főleg, hogy itt egy apró figyelmetlenség akár halált is okozhat. Még a rutinos mászók is megválogatják, kinek engedik meg, hogy biztosítsa őket.
2023. febr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Megértem,hogy szeretne falatmászni, de még olyannál is történnek súlyos balesetek,aki 100%ban odafigyelt. A mászás másik falytája a boulder, talán edzői felügyelettel az megnézhetné, de,ha épp nem koncentrál hogy fölötte másznak és ő nem megy arréb, abból tragédia lehet...
2023. febr. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján az edző nem élből elutasította - sőt, másik figyelemzavaros gyereket el is vállalt. Beszélgetés után döntött úgy, hogy a fiad nem alkalmas.


Ez azt mutatja nekem, hogy komoly, felelős edző, aki tudja, mit beszél. Szerintem fogadjátok el, és keressetek mást. Nem mindenki alkalmas minden sportra, én is hiába szerettem volna bármikor például príma balerinává válni, ha egyszer az alkatom nem volt olyan, a fejem tetejére állhattam volna, akkor se vettek volna fel a Balettintézetbe. Az embernek el kell fogadnia, hogy a képességei limitálják.


Vélhetően asztronauták sem sokan leszünk innen.

2023. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Most éppen röplabdát néztem neki mert az is tetszik neki és holnap megyünk próbanapra.
2023. febr. 12. 09:47
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el boulderezni, ott nem kell biztosítani. Én falat mászom, és a figyelmet pont erősíti. Nem írtad, mennyi idős, de ahogy nő fog javulni a figyelemzavara és később biztos mehetne kötelesbe is.
2023. febr. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!