Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aki konditeremben futogepen...

Aki konditeremben futogepen fut,tisztaban van vele,hogy nem kapja meg azt a komplex kikapcsolodast es oxigenellatast,amit egy fas fuves parkos helyen levo futopalya ad meg,mint pl a Margitszigeti 5,4km-es kivilagitott futokor?

Figyelt kérdés

#Az oxigen kell az izmok epitesehez #Az immunrenszer edzese #Minel tobbszor megfazol es meggyogyulsz,annal gyorsabban gxogyulsz
2023. máj. 15. 07:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan, ugyanakkor a semmitől többet ér. Nem mindenkinek fér bele az idejébe, lehetőségeibe, hogy olyan helyet találjon, ahol egészségesebb futni, mint egy padon. Szükségmegoldásnak nem rossz.
2023. máj. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

1:

Háztól-házig sokkal kevesebb időt vesz igénybe futni, mint elmenni egy edzőterembe, átöltözni, edzeni, visszaöltözni, hazamenni.


És laktam már belvárosban is, sehol sem volt gond reggel vagy este elindulni és jó útvonalakat találni.


Szerintem akik futópadon futnak, alapvetően az alábbiak miatt teszik:

- Az a tévképzet él a fejükben, hogy hidegben megfáznak.

- Egyenletesebbnek, adagolhatóbbnak, jobban mérhetőnek tekintik a futópados futást.

- Konditeremben súlyzós edzés mellé iktatnak be egy kis adag futást, akár bemelegítés részeként, akár azért, hogy egy kevés kardio is legyen.

- Szeretik ezt a fajta monotonitást.



Kérdező:

Egyébként az oxigén ellátásban nincs igazad, ugyanúgy lehet belső térben is tartani a pulzuskontrollos edzést, legfeljebb kicsit kisebb az iram, de egyébként egy jól szellőző helyiségben nem sokkal rosszabb az oxigén helyzet. Abba gondolj bele, hogy nem csak futópados edzés létezik, hanem pl. futófolyosós vagy zárt atlétika pályás is, és akkor ugye nem beszéltünk a zárt téri labdajátékokról, mint kosárlabda, kézilabda, röplabda.


A többiben amúgy igazad van, szinte csak hátránya van a futópadnak. Monoton, unalmas, messze nem akkora élmény, ráadásul nem ugyanolyan az elrugaszkodás, így aki csak így edz, problémái lesznek szabadtéri futásnál. Én személyesen más sportnak tekintem, mert futni imádok, futópadon futni viszont nagyon távol áll tőlem.


Megjegyzem, a Margit-sziget futókör nekem nem szimpatikus, tú lsok az ember, meg nem ugynazon körön szeretek körözni heti sokszor.

2023. máj. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
igen
2023. máj. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Igen, de a Margit-sziget egy óra BKV-val, a konditerem meg 5 perc.
2023. máj. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4:

Gondolom arrafelé tilos közterületen futni...

2023. máj. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: szar a térdem, nem futok betonon.
2023. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem készítettem ezzel kapcsolatban közvéleménykutatást.
2023. máj. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én akkor futottam futópadon, amikor egyszer ilyen mínusz tíz meg tizenöt fokos napok voltak télen. Kint jobb lenni, bér kinek mi a jó.
2023. máj. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!