Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ki lehet deríteni, hogy...

Ki lehet deríteni, hogy Suhajda Szilárd fent volt-e a csúcson?

Figyelt kérdés

Tehát ha valaki feljut, kitűz oda valamit, mondjuk egy zászlót, amiről majd a következő csapat meg tudná állapítani hogy fent volt-e? Vagy ez már örök titok marad?


Ugyanitt az is eszembe jutott, hogy szerintetek mondhatjuk hogy valaki sikeresen megmászta a hegyet, ha ugyan feljutott, de annyira elfogyott az ereje, hogy lejönni már nem tudott? Mert oké, hogy felment, de lejönni már nem sikerült, és szerintem az is része az expedíciónak (mondjuk én teljesen laikus vagyok, kíváncsi vagyok a véleményetekre).



2023. máj. 29. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A hegymászó sportban azt tekintik sikeres megmászásnak, ha a hegymászó vagy a hegymászó fenn volt a csúcson majd sikeresen visszatért az alaptáborba.
2023. máj. 30. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a siker ha az expedició gond nelkül lezárul.
2023. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
9%
Pont most gyujtott ra egy cigire meg ket feoccsot iszik 7600meteren a tanirba, uzeni jolvan es nem akar lemenni
2023. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
4%
Taborba
2023. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem jutott fel mert egy filmes találkozott vele és akkor még felfelé ment de már akkor sem volt teljesen magánál, azt mondta órákkal később még mindig ugyanott járt tehát nem haladt semmit, olyan állapotban kizárt hogy sikerült felmennie. Talán az volt az utolsó pillanat amikor még vissza lehetett volna téríteni hisz még mozogni tudott. Később mikor lecsatlakozott a kötélről már azt se tudta hol van.
2023. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

5:


Orvosi szemszögből reagálnék erre.



8000 méter felett a magashegyi agy és tüdőödéma legsúlyosabb formája alakul ki. Ilyen magasságokban nem tud az ember józan döntést hozni, a kognitív képességek sajnos szintén extrémen belassulnak. Tehát nincs értelme feltenni azt a kérdést, hogy vajon miért nem fordult vissza?



Én a szervezésben látom a problémát: már induláskor fel kellett volna mérnie - amikor még képes volt józan, racionális döntést hozni - hogy mennyire terhelhető a szervezete. Sok forrás írja, hogy valószínűleg covidos lett, a megszokottnál súlyosabban köhögött, ez az állapot pedig ugye ellehetetleníti a mászást egy oxigénhiányos közegben. Egy mászó a teljes felkészültségét dobhatja a kukába, ha beteg lesz. Hiábavaló.


Azon lehet polemizálni, hogy még elindulás előtt miért nem fogta fel azt a tényt, hogy így, ilyen állapotban gyakorlatilag a biztos halálba megy?


Egyébként meg Isten nyugosztalja.

2023. máj. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
Magától nyilván nem fordult volna vissza, ezért kellett volna mellé valaki aki hat rá, a K2-nél végig rádió összeköttetésben volt a társával. Egy serpának kellett volna követnie aki csak akkor avatkozik be ha muszáj, ha kap oxigént és szteroidos injekciót amikor megtorpant a lépcső aljánál még menthető lett volna szerintem, egy kínai nőt is sikerült letámogatni pedig már a halálán volt de így hogy tök egyedül vágott neki ez elég vakmerő volt mert ha beüt a baj akkor vége a dalnak, a tervezettnél lassabban is haladt. Eleve akik oxigén nélkül vágnak neki csak 25%-uk tér vissza és a serpák megmondták hogy idén hidegebb van az átlagosnál, máskor kéne próbálkozni. Nem is értem mire számítottak, nem lett volna tragédia ha két év múlva jut fel. Ez így sajnos nagyon felelőtlen pedig értelmesebbnek tűnt annál minthogy felkínálja magát a biztos halálnak...
2023. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez hihetetlen, ha tényleg köhögött és elindult. Ez komoly, vagy csak valami álhír? Amit én nem értek még, hogy a családdal, és a feleséggel, aki hegymászó is, meg a körülötte lévő csapattal miért nem egyeztek meg arról, hogy kívülről felülbírálhatják? Ha jól tudom volt egy utolsó telefonbeszélgetés, amikor még viszonylag józan volt, de hatalmas késésben volt, lassan haladt, és ezt kívülről látták. Egyszerűen meg kellett volna neki parancsolni, hogy forduljon vissza. Egyébként én szponzorként is csak úgy támogatnék valakit, ha van egy szkamai csapat, akire hallgat.
2023. jún. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják hogy a hegyekben mindenki köhög szóval az még nem jelent semmit de az jó kérdés hogy miért haladt ennyire lassan, állítólag ezt a hegyet nem olyan bonyolult mászni egy ekkora tapasztalatú valakinek csak fizikum kell hozzá mert nagyon magas és minél gyorsabban fel kell jutni rá majd elhagyni a halálzónát még mielőtt jelentkeznének a súlyosabb tünetek. Délben kellett volna a csúcson lennie de még fél kettőkor 8600 méteren volt, ez óriási csúszás, vagy nehezebbek voltak a körülmények mint amire számított vagy nem volt top formában de ha ott visszafordul nem lett volna semmi gond. Ment tovább majd valószínűleg annyira kimerült hogy összesett a csúcs előtt 50 méterrel és 8800 méteren töltötte az éjszakát, az is csoda hogy azt túlélte, reggel még mutatott életjeleket amikor látták.
2023. jún. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szegény, mitkellett kibirnia mielőt elment az örökkévalóságra.
2023. jún. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!