Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Meg tudnám csinálni?

Meg tudnám csinálni?

Figyelt kérdés
Ha 300 kilós deadlift a maxom, 2 kerékre tudnék állítani egy 600 kilós kispolskit?

2023. szept. 12. 13:42
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Határeset
9 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Próbáld ki. Honnét tudjuk rólad nulla információ vagy ismerettség nélkül, hogy mire vagy képes?
2023. szept. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A max deadlift alapján ki lehet számolni, csak nem értek a fizikához és az erőkarokhoz. Ergo az érdekel hogy élére tudok e állítani egy 600 kilós tárgyat ha a 300 kilósat el tudom emelni a földtől.


Kipróbálni nem tudom, mert nincs kispolskim, csak egy ismerősnek van, hozzá meg nem utaznék le emiatt ha úgyse menne. Ha itt az emberek fele arra szavaz hogy menni fog, akkor megpróbálom.

2023. szept. 12. 14:40
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
kérdezd meg esetleg a tudományokban, ez inkább matek
2023. szept. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 MadSeal ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyban függ a magaságodtól is, mivel a felhúzás magassága eltérő az embereknek, de egy auto forgástengelye fix. Minél magasabbra emeled, annál kisebb erő kell az átlendítéshez. Ezért például ha egy 160 centis illető szumóban húz 300ba, vagy egy 2 méteres tag konvencionálisba, ég és föld a különbség, az utóbbinak jóval könnyebb dolga lesz az auto élére állítása során. Az erősember versenyeken ezért is dominálnak a magasabb versenyzők, mivel gyakori a fix mozgáspálya + mert a legtöbb gyakorlat támaszték hiánya nélkül történik, ezért extrém fontos a nagyobb testúly. Ez érvényes ebben az autos esetben is, mivel azután, hogy felhúztad az öledbe, számít a tömeged a lökés során. Meg persze a felsőtest izmai sem elhanyagolhatóak, bár aki 300ba húz, kétlem hogy ezzel gondja lenne.
2023. szept. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

191 centi vagyok.

Szerintem akkor megpróbálom, mert ez a gyerekkori álmom :D

Csak 2 éve foglalkoztat az erősember sport, de akkor 110 kiló volt a maxom, vagyis majdnem triplájára nőtt 2 év alatt! A kispolski is meglesz, csak az a kérdés hogy előbb vagy utóbb.

Köszi a válaszokat!

2023. szept. 12. 16:36
 6/6 NTBS ***** válasza:
Remélem igen.
2023. szept. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!