Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Judosok, birkózók, jitsusok,...

Judosok, birkózók, jitsusok, grapplerek, egy ujjtörés vagy repedés a sport velejárója, és egy lightos sérülés, vagy forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés
Szóval valószínűleg mai edzésen megrepedt az ujjpercem. Brutálisan fájt, utána viszont kezdett jobb lenni de fel van dagadva/ fájdogál. Hozzá volt kötözve a középső ujjamhoz, hogy rögzítve legyen de már leszedtem. Van értelme orvosnál ülni egy egész napot, egy sín miatt, miközben én is tudom rögzíteni jegelni?
2023. szept. 28. 04:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos néha előfordul. Azért mennék el orvoshoz, nehogy a végén egy kicsit görbe maradjon (láttam már ilyet, amikor valaki nem foglalkozott vele).
2023. szept. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felelősséggel senki nem fogja azt mondani, hogy ne menj orvoshoz. A szalagok is nyúlhattak, rosszul is forrhat...hiszen általában nem is a törés, hanem a rándulás, vagy a ficam a gyakoribb az ujjak sérülése során.


Hűtheted, sínbe rakhatod, a legfontosabb viszont az, hogy hagyj neki időt, hogy rendesen meggyógyuljon. Könnyebb később rásérülni, lehetnek maradandó problémáid utána, nem éri meg ezt kockáztatni azért, hogy 1-2 héttel korábban állj be küzdeni. Erősíteni, kardiózni, óvatosan technikázni így is tudsz.

2023. szept. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sínben hogyan? Ráadásul az a kezem amit használok amúgy, full nyomi vagyok 😅😂 akkor menjek ma orvoshoz? Vagy elég ha én bekötöm és pihenek?
2023. szept. 28. 13:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Ráhajlítanak hosszába egy keskeny alumínimlapot , és azt ráleukoplasztozzák. Pár hétig rajta marad, tényleg nyomi leszel, gépelni sem lehet tőle.


A másik, hogy nem hagyod begyógyulni... Akkor inkább az első.

2023. szept. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom. De akkor ilyenkor mindenki kihagy? Lábujjaim is mind eltörtek már mások könyökén. Fajták mindig pár hétig aztán meggyógyultak
2023. szept. 28. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!