Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Igaz, hogy minden röplabdásnak...

Igaz, hogy minden röplabdásnak legalább egyszer eltört valamelyik ujja?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el röplabdázni, és már páran mondták. De én reménykedem még ☺

2017. márc. 12. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Ő, hát nekünk napi tesi melett 4 év alatt még senkinem tört el semmi, pedig csak röpizünk mindig.
2017. márc. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
👌👍
2017. márc. 12. 17:33
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk egy ujjtörés sem volt eddig. Pár év alatt
2017. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lassan 3 éve röpizek és még nem törtem el egyszer-kétszer kiment de úgy ennyi😌🙈
2017. márc. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
6-7 éve röpizek. 1x tört el a hüvelyk ujjam:D
2017. ápr. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
12 éve röplabdázom, semmilyen sérülésem nem volt még. *koppkopp*
2017. ápr. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Törés nem feltétlenül, de valamilyen sérülés ha más nem akkor a nagy számok törvénye miatt összejön.

Annyiban kéne változtatni a mondaton, hogy "MAJDNEM minden röplabdásnak". Természetesen lesznek olyan mázlisták akik megússzák az ujjsérüléseket, de a világ összes röplabdázóját (akik sportként rendszeresen űzik napi 3-6 órában kifulladásig sok-sok éven keresztül) figyelembe véve ezeknek az embereknek a száma statisztikailag igen csekély. Van olyan aki 20 év röplabdás karrier alatt pár pici meghúzódást szerez, van aki 4 év alatt eltöri mind a 10 ujját.

Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy a legkisebb véletlen is számíthat. Illetve sokszor abból van nagyobb baj, hogy nem veszik komolyan a fájdalmat.

2016-os olimpia, Japán-Korea. Kimura Saori blokkolt egy társával együtt, majd a társa kezéről az ő kisujjára pattant. Gyorsan megnézték, visszament játszani, hiszen semmi gond. Túl sok volt az adrenalin. Utána 3 hétig gipszben volt mert kiderült, hogy ha a sérülésnél abbahagyta volna akkor csak egy kisebb repedés lett volna, de mivel végigjátszotta, a meccs végére eltörte. Csak az adrenalin miatt annyira nem érezte, hogy végigjátszotta és -pacsizgatta a meccset.

Én ma már edzőként tevékenykedem itt Japánban egy női csapatnál, de nálunk is az elmúlt fél évben 2 törés volt és 5 zúzódás. Az egyik törés a liberónál (rosszul érkezett le előrehasalásnál) a másik szintén egy blokkolásnál. Az 5 zúzódás pedig szimplán technikailag rossz érintésekből.

2017. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!