Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Egy képzeletlen embernek...

Egy képzeletlen embernek lehet esélye UTCÁN mondjuk egy kempós, vagy kick boxos ellen?

Figyelt kérdés

A kérdés abszolút elméleti.

Mondjuk sportosabb, de küzdősportokban járatlan embernek vki ellen, akkor küzdősportol x éve.

És ha igen, milyen esetben van esélye?



nov. 10. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Küzdősportos nyerne ha csak nem alattomosan törtènnènek a dolgok
nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%
Ha meg tudja lepni a küzdősportos csávót, akkor lehet esélye. A másik eshetőség meg ha egy sportos férfi és egy női küzdősportosról van szó, akkor is a sportos férfi nyerne minden esetben. Igazságos 1 az 1 elleni szemtől szembe küzdelemben esélye se lenne egy átlag embernek
nov. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Senior Séf ***** válasza:
100%
Ha túl közel kerül a kick boxos, és a manusz el tudja kapni, lehet, hogy felkeni a falra.
nov. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igazából még küzdősportosnak sem kell lenie,egy képzett régi sportoló azaz exboxos is letud rendezni egy képzetlen random embert az utcán.

Sőt még egy olyan is aki csak szeret és tud is verekedni.

nov. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az a baj, hogy egy átlag ember nem tud védekezni, nem tud pontosan ütni, nem tud gyorsan ütni, nem tud biztosan lépkedni verekedés közben és pláne nem tud biztosan a lábán állni pl egy mellé ment ütés után. Ha csak egy éve boxol valaki, már az brutális előny… egy mellé ment ütés és kapod a kombót a fejedre amit le se tudsz védekezni…


De szerintem a két legnagyobb probléma, hogy egy átlag ember nem védi a máját és pláne nem tud mit kezdeni egy valódi kick boxos rugással. Aki nem boxolt pl, az nem tudja, hogy egy máj ütés mennyire shockolja az egész testeded… A rugás csak hab a tortán, egy átlag ember fel se fogja mennyira brutál fáj egy comb rugás még felezerelésben is. Konkrétan ezek miatt semmi esélye egy verekedésben járatlan embernek.


De említhetnén a kondit is, egy átlag ember nem bír sokáig teli erőből harcolni, elég csak levédekezni két percet és utána azt lehet vele csinálni amit szeretnél. Jah, lehet tv-ben 3 perces menetek rövidnek tűnnek, de a ringben más a helyzet…


A mentális állapotot meg direkt utoljára hagytam, mert ez az egyik legfontosabb szerintem. Egy átlag embert elönt az adrenalin és a düh, de egy boxoló ezt kontrollálni tudja és nem fog ész nélkül neked rontani.


Naaa és egy utolsó dolog a végére az az, hogy egy boxoló megszokta az ütéseket, de egy átlag ember egy jobb horog itán hamar átgondolja majd a döntéseit. Pláne hogy az egy betalált horog lesz, még egy átlag ember a védelmet üti majd meg, ami persze nem kellemes, de azért csak védelem, meg egy átlag ember nem tudja hogyan kell nagyot ütni (igen, lehet kigyúrt meg mit tudom én egy erős fizikai munkás és biztos tud fájdalmasat ütni, de a technika hiánya akkor is sokat levesz az ütése erejébl).

dec. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Eleve nem ütögetésre kell menni annak aki képzettebb ellen akar támadni. Le kell rohanni eltökélten, nem sajnálva magad amennyire lehet fejet védve, lehet bekapsz egy ütést rugást de menni kell, meg kell ragadni bárhol, lefojtani ,lecsavarni a földre, megfejelni ha adott a szitu, földre levinni, torkára térdelni ahogy kiadja, lényeg ne kerüljön ütőtávba, ne maradjon állva sokat, testharc legyen, ott többett számít a nyers erő. Így már sikeresen lenyomtam kickboxolót . Persze ha földharcos is a másik,birkozó az szívás tud lenni.
febr. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!