Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen kardot, katanát válasszak?

Milyen kardot, katanát válasszak?

Figyelt kérdés
Egy ,,igazi" nem replika katanát szeretnék venni, ami minőségi, full tang, és természetes anyagokból van. Tudom ,hogy az igazi katanák 1 millától kezdődnek, de én 200k ft alatt vennék. Én a John Lee Goemon Katanán gondolkodok. Szerintetek bírná a vágásokat, esetleg ha valami keményebb fát ütnék nem csorbulna ki? Persze nem akarok fát ütni, de mégis egy kardnak alap ,hogy bírja. Valaki tudna tapasztalatokat írni, vagy ,hogy milyet vegyek?

febr. 16. 14:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én John Lee practical katanat használok. Az 1095-ös acél. Simán vágtam vele 4 cm átmérőjű friss bambuszt is. Arra figyelni kell hogy ne merőlegesen hanem szögben kell vágni. Évek óta vágok vele de még nem kellett élezni. Meg vagyok vele elégedve. Ár érték arányban szerintem jó kard.

A Goemon 9260-as szilicium mangán ötvözet rugóacél. Talán még jobb minőségű acél mint az 1095-ös. A szerelék minősége gondolom hasonló mint a practical katanánál. Nekem a pamut kötés már megkopott a egy kicsit a markolaton. De a markolat egyben cserélhető és be lehet szerezni pamut, bőr vagy selyem kötéssel is.


Ettől az "igazi katana" kifejezéstől meg tudok őrülni.

Vannak hagyományos technológiával készült kardok. Ezeket a kardkovács mester kalapálja két három hónapig úgy mint 1000 éve és az áruk millió forint felett van.

Aztán vannak a sport kardok vagy nevezhetjük használati kardnak is. Ezek ipari technológiával nagy tisztaságú ötvözött rugóacélból készülnek. Ezeket az anyagokat vétek hajtogatni mert nagyobb eséllyel romlik az anyag minősége mint hogy javulna.

A hangsúly a differenciált edzésen van. Egy jól edzett penge hatalmas erőhatásoknak képes ellenállni.

Aztán vannak a díszkardok. Némelyiknek olyan a minősége hogy nem is értem miért gyártják, ki ad ki pénz ilyen hulladékért.

febr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja még annyit hogy nem javaslom hogy nulla gyakorlattal éles karddal kezdj el vágni. Súlyos baleset lehet belőle.
febr. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hasznos választ, igen igazad van ezek tényleg nem nevezhetőek igazi katanáknak :D
febr. 20. 23:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Replika shop on talalsz vagó kardokat olcsóbban
ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!