Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A hegymászásnak mi értelme,...

A hegymászásnak mi értelme, miért kockáztatják az életüket a hegymászók?

Figyelt kérdés
Sziasztok köztudott, hogy sajnos nem mindenki jön vissza az Everestről és társairól, . Miért mennek fel a hegymászók miért kockáztatják az életüket? Sokuk családos stb... azt nem mondanám, hogy nem normálisak, mert emberek ők is, de nem értem éri meg nekik.
márc. 25. 12:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Ugyannyi értelme van, mint a rally autózásnak, vagy a cross motorozásnak, vagy a mélytengeri búvárkodásnak, vagy az ejtőernyőzésnek, vagy a műrepülésnek. Aki nem tudja, mi az a szenvedély és mi az a fanatizmus, az úgyse érti meg.
márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
39%

Alapjában véve semmi értelme a hegymászásnak, évekig készülnek milliókat tesznek bele elmennek és van aki fel se jut a csúcsra.

Miközben egy ott élő Sherpa minden felkészülés nélkül felveszi a nagykabátját zsebébe tesz 4-marék kekszet és egy palack vizet és felmegy gallérből a hegy tetejére.

márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
65%

"ott élő Sherpa minden felkészülés nélkül felveszi a nagykabátját zsebébe tesz 4-marék kekszet és egy palack vizet és felmegy gallérből a hegy tetejére"

Ez egy ezer éves laikus bullshit. A valóságban a serpák szinte soha nem mennek 5-6 ezer méteres magasság fölé, csak ha ha valamilyen munkaköri feladatot kell ellátni, vagy kísérnek valakit. És amikor mennek, akkor a részükről is rendkívül komoly előkészületet, erőfeszítést, összpontosítást, tervezést igényel az út.

márc. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
45%
3-as alany ez nem igaz amit állít ismeri őt Tendzing Norgaj és őt Kami Rita és őt Lhakpa Tenzing tovább is van mondjam még.....?
márc. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
1es értelek, de ugye te érted ha én meg azt mondom felnőtt embereknek nem értem miért nincs annyi esze, hogy esetleg család van gyerek stb, akkor nem a K2-re és társaira futkosok.... és mégegyszer leirom értem mit irsz.
márc. 25. 13:39
 6/26 anonim ***** válasza:
49%
Ezeken a szinteken már nem az ész dönt. Ők már fejben nem ebben a világban járnak.
márc. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Itt volt Suhajda Szilárd (Nyugodjék békében), kicsi gyereket hagyott itt aki talán nem is fog emlékezni az apjára, és még van rengeteg példa. Itt ami még fura az özvegye még meg is akarta magyarázni a nyilvánosságnak, miért ne gondolják rossznak ha 1 családapa az Everestre akar menni... ismétlem családapa... 1 szem magába mindenki azt tesz amit akar, de hogy családapáknak nincs felelősség érzete...
márc. 25. 14:00
 8/26 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül senkit nem itélek el! CsAk fura... (itt nem csak Szilárdról beszélek)
márc. 25. 14:02
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
Számomra is befogadhatatlan, hogy vannak olyan emberek, akiknek nem a családjuk áll az első helyen, hanem hogy "megostromolják az Isten magaslatait", de ezen embertípusba tartozó személyek egy más világot képeznek.
márc. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
Ettől függetlenül én megpróbálom megérteni azt is aki azt irja, ezt laikus nem érti , itt is talán ezzel kezdték, de azt már nem tudom megérteni, ha 1 családos ember FF vagy nő , nem képes mérlegelni, és neki mindenképpen a hegy tetején kell pózolni kb 5-10 percig, mert a neten mintha azt olvastam, sokkal többet nem maradnak, kb körbrnéz és indul lefelé. (de lehet az időtartamba tévedek)
márc. 25. 15:05
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!