Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A hegymászásnak mi értelme,...

A hegymászásnak mi értelme, miért kockáztatják az életüket a hegymászók?

Figyelt kérdés
Sziasztok köztudott, hogy sajnos nem mindenki jön vissza az Everestről és társairól, . Miért mennek fel a hegymászók miért kockáztatják az életüket? Sokuk családos stb... azt nem mondanám, hogy nem normálisak, mert emberek ők is, de nem értem éri meg nekik.
márc. 25. 12:34
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hosszan írhatnám, de van egy gyanúm, hogy téged nem érdekel, csakazért tetted fel a "kérdést", hogy leírhasd a véleményed, hogy micsoda felelőtlenek, hülyék, stb.


Először is a hegymászás nem azonos a 8 ezresek palack nélküli megmászásával, az csak egy irány a sok közül, és a 8 ezreseket palack nélkül mászók sem onnan indultak, hanem kisebb hegyekkel.


A hegymászás egy szenvedély, aki komolyan belekezd, az megszereti a hegyeket, a velük járó kihívásokat, és egyre többet akar. Hangsúlyozom, nem feltétlenül a 8 ezreseket, vannak más irányok is (pl. technikailag nehezebb hegyek, másféle hegyek, másféle technikák, aktivitások, stb., stb.), de nyilván van a mászóknak olyan része is, akik véhül a 8 ezreseket tűzik ki célul. Ha nem vagy benne, nem érted, ha más hobbiban benne vagy, amit szenvedéllyel űzöl, akkor valamennyire megértheted.


De végső soronazt is fel érdemes tennie az embernek mint kérdést, hogy miért is élünk, nem mint állatok, hanem emberek, mint tudatos, gonolkodó lények.A szaporodás erre nem válasz, mert azzal csak odébb dobod a kérdést a következő generációnak, hogy majd akkor ők. Nos, az egyik lehtséges válasz, hogy azzal foglalkozunk, amit nagyon szeretünk csinálni. Az emberek egy részének ez a hegymászás. És attól nem leszel felnőttebb, hogy akkor nem csinálod, mert veszélyes. Ők is tudják, hogy veszélyes, és maguk döntik el mennyir vállalnak be. A médiában csak azokról hallasz, aki a legnagyobb kockázatokat bevállalja.

márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
11 es nem kötekedésből irtam ki hanem pont azért hátha ezt valaki rendesen elmondja, nem kötekedtem véleményt irtam , szerintem a közvélemény 90%-a igy érzi főleg ha családos a mászó. (aki egyedül van azt tesz ami tetszik). De akkor társalogjunk normál hangnembe hisz a célom ez volt. Irjál nyugodtan, hosszan mert érdekel ez a gondolat menet, főleg, hogy erre mit irnál, hogy pl Szilárdnak kicsi gyereke volt akit fel se nevelhet, a gyerek nem ismerheti a papát, nos ez "megérte"? Azt se értem a felesége, hogy képes tök higgadt hangon olyat kommunikálni a közvélemény felé amit 1-2 interjúba hallottam, még ő "védi", hogy ez szenvedély stb.
márc. 25. 15:15
 13/26 NTBS ***** válasza:
49%

Egyszerűen fontosabb nekik az egyéni siker, mint a család.

Rengeteg ilyen ember van!

márc. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Meg az adrenalin löket stb.
márc. 25. 17:02
 15/26 anonim ***** válasza:

12:

Szilárd felesége is hegymászó, ezért tudta megérteni a férje motivációját. Persze így utólag könnyű ítélkezni, mert tudjuk már a kimenetet, hogy meghalt, de benne volt az is, hogy sikerül. Ha azt nézed, hogy mennyi gyerek nő úgy fel, hogy a szülei frusztráltak, mert nem érték el a céljaikat, akkor sokkal összetettebb kérdésről van szó. Arról nem is beszélve, hogy a társadalom ugyanúgy elítéli azokata hegymászókat, vagy akár természetes hegymászó párokat, akik pont a veszélyek miatt nem vállalnak gyereket, mert hogy milyen önzők, fonosabb nekik a hobbi.


Amúgy ha közelebb akarsz jutni a hegymászók motivációjához, a Broad Peak című filmet ajánlom. Nyilván kissé romatizálva van a sztori, de sokkal realisztikusabb mint pl. Nims filmje, de a sztori valós.

márc. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Megjegyzem még, a hegymászás 99%-ban nem szól egyáltalán az adrenalin löketről, vannak ágazatai ahol van jelentősége, a legtöbbnél nincs. Nem azért mennek, ez elsősorban nem is arról szól a sport, hogy veszélyes magasságokból majdnem leesel meg ilyesmi. Az adrenalin löktről más sportágak szólnak, pl. mikor háztetőkön parkouroznak, DH-znak brutál lejtőkön, ejtőernyöznek, stb. Hegymászásnál ritka az ilyen motiváció. A 8 ezres palack nélküli mászásnál is, mert nem úgy jönnek a veszélyek jellemzően, mint egy akrobatikus extrém sportban.
márc. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Köszi, nekem pl nincs bajom azzal ha nem vállalnak gyereket mert "élni akarnak", sőt felelősebb gondolkodásnak tartom minthogy van 1-2 de apuka vagy anyuka fenn marad örökké 1 veszélyesebb hegyen és a gyerek félárva lesz. Amúgy ebbe akkor mi a jó ha nem az Adrenalin? Mert kb szenvednek a hegyen, komoly fizikai kinok lehetnek, egészségügyi veszélyek satöbbi. (Szilárd sajnálatos haláka után ugye ez bekerült a hegymászás a közbeszédbe, én is utána olvasgattam videókat néztem stb)
márc. 25. 17:54
 18/26 anonim ***** válasza:

17:

Nem az adrenalin, mert pont abban nincs semmi adrenalin, ha a veszély az, hogy hegyibetegsëben meghalhatsz, ha nem tudsz időben lejönni. De általánosságban sem a hegymászásban.


Azért csinálják, mert szeretik a hegek szépségét, az érzest mikor ott vannak, emellett szeretik a kihívásokat.


Ami a szenvedést illeti, ha sportortál már valamit, az a fajta szenvedés, mikor a jól végzett edzésbe vagy versenybe beleadsz apait, anyait, de nyilván a testedet ez megterheli, tud jó érzéw lenni szellemileg, szokták úgy is mondani, hogy "máshogy jó". A hegymászásnál is így van.

márc. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
Ezt a kérdést én is sokszor feltettem már magamnak... Azok kockáztatják az életüket akik a lezuhant, bentrekedt, saját hülyeségükből bajba kerülteket mennek menteni....
márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Miért lobog örökkön életünk lángja?

Nem érti ki a földön áll, bilincsbe zárva.


A sorsot kísértik - mondja - de ugyan mivégre?

Miért hajtja az embert nyughatatlan vére?


Várjuk talán merengve, míg leszáll az alkonyat?

Nem nyerünk egyebet, csak elveszett álmokat."

márc. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!