Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Hogyan kerülhetem el combedzés...

Hogyan kerülhetem el combedzés közben a hányingert, szédülést?

Figyelt kérdés
A szombati napom a teremben guggolással kezdődik, akkor még nincs baj, de merevlábú felhúzásnál már szédülök, hányingerem van, combfeszítőgépen is, ma a vállazás felét bírtam csak, olyan rosszul lettem. Abba kellett hagynom mára. Eddig is volt combozásnál hányingerem, de ennyire még sosem, hogy ne tudjam befejezni az edzést. Hogy kerülhetem el ezt?
2010. nov. 27. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:

1,5-2 órával edzés előtt egyél szilárdat, amiben ch is van!

+ sok folyadék

2010. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez rendben is volt, reggeliztem normálisan edzés előtt 1-1,5 órával, természetesen reggel nem vonom meg a CH-ot sem, a folyadékbevitelemre is figyelek.

Én arra gyanakszom, hogy alapból is enyhén alacsony a vérnyomásom (110/70 körül), lehetséges, hogy ezzel van gond a nagy terhelést jelentő combozás közben?

2010. nov. 27. 13:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Alapos bemelegítés , esetleg kipróbálhatsz valami NO fokozót , pl Hot Blood . Jobb nem nagyon jut eszembe , minden más jónak tűnik .
2010. nov. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát a lábazásnál én is eléggé kikészülök. Már volt hányás is. Próbálj szombatonként csak lábat edzeni, ne vállazz még rá. Ez amúgy normális, a lábedzés a legmegerőltetőbb. Előtte való nap próbálj pihenőnapot tartani.

Egyébként az is lehet, hogy ha jól be van durranva a combod, ami ugye a legnagyobb izom, sok vér megy bele és azért vagy rosszul. Majd lehet kipróbálom, hogy a szériák között magasabbra helyezem a lábaim, hátha segit.

2010. nov. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A bemelegítés is megvolt.

Hát a vállat nem tudom hova tegyem át, a hát-tricepszes keddre, vagy a mell-bicepsz-hasas csütörtökre?

Talán ha előbb vállaznék (attól tuti nem leszek rosszul) és utána comboznék...

2010. nov. 27. 15:54
 6/9 anonim ***** válasza:
igy van! ez jó ötlet :)
2010. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor vagy szarul ha emésztetlen kaja van benned, tedd távolabbra az étkezést az edzéstől! Lauter Viktor egyik bbtvben beszél erről.
2010. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm srácok, kipróbálom a kaját is távolabb tenni a combos naptól, meg megcserélni a gyakorlataimat is, hátha.
2010. nov. 28. 19:42
 9/9 GeryLaci válasza:
Nekem is van ez karate és judo közben ha nagy intenzitással küzdök. Nálam nem függ össze a kajálással, előtte már 5 órával sem eszem, inkább az a gond, hogy nagyok a combjaim és nagyon tele mennek vérrel, a gyomor/bél környékén nem marad elég. Szerintem ez van. Hogy mi a megoldás azt nem tudom :(
2012. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!