Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Milyen hatékony küzdősportokat...

Milyen hatékony küzdősportokat ismertek?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy védekezés is meg támadás is van benne.Nem csak külön külön.
2010. nov. 28. 15:48
1 2 3
 1/29 anonim válasza:

Szia!

Hmm.. Te most arra gondolsz, hogy mit válassz, ha meg szeretnéd magad védeni az utcán? Vagy esetleg mint sportot szeretnéd űzni?

2010. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Doddie válasza:
Ha ezt magánvédelemből gondolod, akkor karate, judo.. ilyesmik, esetlek kick box ... én 11 éves vagyok és karatézom:) imádoom:) a sulimban a fiúk cseszegetni szoktak a vékonyságom miatt,meghogy ezért biztos nem avgyok erős... Kihívtam múltkor egy 13éves fiút... Hát...nem akarom magamat dicsérni, de szegény akkorát kapott:S És nemsoká fogok boxolni is(kick box)
2010. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Hát igen pl: az utcán gondoltam vagy ha valaki nállam nagyobb akkor mit csináljak mert hát én se vagyok egy nagy darab :s
2010. nov. 28. 15:56
 4/29 anonim válasza:

Olyan nincs, hogy te most fogod magad és elmész judozni és majd meg tudod magad védeni rövid időn belül. Ha csak önvédelmet akarsz, akkor keress valami önvédelmi tanfolyamot vagy szakkört...:) nem a leghatásosabb, és nem is ajánlom:) Ha tényleg érdekel a dolog, akkor kezdj el egy igazi küzdősportot. A harcművészetnek olyan személyiségfejlesztő hatása van, és olyan magabiztosságot ad, hogy majd beléd sem mernek kötni az utcán:)

De ehhez kitartás kell és alázat. Küzdősportot nem éri meg és nem is szabad csak űzögetni... azzal nagy károkat okozhatsz.

Ha valóban érdekel az ilyen sport és ajánlom figyelmedbe a kempo-t. Ebben minden megtalálható, amire csak vágyhat az ember:)

Amúgy mennyi idős vagy?

2010. nov. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok.és még nem nagyon volt lehetőségem ilyen dolgokat kipróbálni.egyszer boxoltam fél évig de nem nagyon jött be (sima box)..
2010. nov. 28. 16:11
 6/29 A kérdező kommentje:
úgy érzem h valami technikásabbra vágyom valami keményebbre .
2010. nov. 28. 16:12
 7/29 anonim válasza:

Én most hazabeszélek, de a kempo az egyik legösszetettebb és fejlődőképesebb küzdősport, amit megtalálhatsz ma Magyarországon. Kicsit nézz utána a neten, ha van hozzá kedved. [link]

Nem tudom honnan írsz, de ez a sport szinte már bárhol megtalálható az országban.

2010. nov. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim válasza:
Krav Maga:)
2010. nov. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel azt mondom minden jó, hogyha:


- Elég nagy elszánítsággal csinálod

- Keményen edzel és RENDSZERESEN (a heti 1-2 alkalomszor 1 óra nem az...)

- Jó az oktató, nem az itthon olyan gyakori "istenítem magam de igazából semmit se tudok" típusú. Az igazán jó mester ismérvei, hogy nagytudású (mások mondják róla, nem saját maga!), szerény (pl. nem kell orrvérzésig mesterezni) és a stílusa neked is megfelel (pl. hiába állati jó mester lenne nekem ha veled nincs egy hullámhosszon).

2010. nov. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Szabadfogású birkózás + ökölvívás. Ezt a kettőt űzöd 3-5 évig, akkor jó eséllyel leversz utcán egy (fegyvertelen) támadót. Mert mi az utcai bunyó? Lökdösődés, ütés, ráncigálás, birkózás, grabancfogás. Utcára a karate, kick-box, taekwondo meg ilyenek nem jók, farmerba kabátba hülyeség mawashi keri-t és mai keri-t meg low-kicket rúgni, sőt nem is kell rugdosni, nem mész vele semmire.

Az ilyen thai box, karate, K1, kick-box ezek küzdősportok RINGBE. Nem utcai harc! (de mondjuk sok idő után a thai boksz sem olyan rossz) Bár a birkózás és a boksz is sport (ráadásul mindkettő olimpiai is), de utcán mégis életszerű, mert ösztönösen az ember hogy védekezik? Test-test ellen küzd + ütni próbál. Ezért ez a kettő a jó. Ha már sokoldalú teljes körű önvédelmet akarsz (például fegyver ellen is), akkor: krav maga, defendo, aikido, wing tsun kung-fu, kali, savate. Ezek jók utcára.

A shotokan, kyokushin, ashihara ilyen-olyan karaték, inkább nagyon rámennek a formagyakorlatokra, bár sok idő után biztos jó akár utcán is. Bár tudok egy olyan esetet, amikor egy 2 danos kyokushin karate mestert a kocsma előtt egy sima átlagos (100%, hogy küzdősportot még életében ki sem próbált) kőműves ember összeverte lazán. Pedig ürge már ivott 2-3 sört, a karatés pedig még semmit sem. Szóval a fekete öv sem garancia utcán, csak az esélyeidet növeled.

2010. nov. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!