Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Krav magával, vagy defendoval...

Krav magával, vagy defendoval járnék jobban utcai támadás esetén?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert néztem defendo videókat,és ütés-rúgásokat nem nagyon láttam.
2010. nov. 28. 22:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Támadás esetén odaadod a lóvét,utána hazamész,vagy egyből elfutsz.Utcai verekedésnél egy két technika használható,de szerintem a legjobb az ökölvívás utcára.Egyébként pl modern defendon nem ritka az olyan foglalkozás,ami gyakorlatilag egy az egyben ökölvívó edzés.

Mindkét általad említett dolog kiegészítő sportnak jó.Pl járj 3-4 évig boxolni,majd 2 évig K1-re,vagy savate-ra és utána lenézhetsz önvédelmi edzésekre is,hogy színesítsd a repertoárod.Kb erre jó.

2010. nov. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát mivel a hazai defendót az egyik krav-maga alapító viszi, valójában tökmindegy
2010. nov. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2010. nov. 29. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az

2010. nov. 29. 17:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Az Apád vagyoktól kérdeznék:az ökölvívás sose vonzot,a K1 se nagyon.Ha elkezdenék Wing Tsunozni,és utána kezdeném el a defendót,vagy a krav magát,arról mi a véleményed?
2010. nov. 29. 17:16
 6/12 anonim ***** válasza:
ne is vingcsunt, nidzsicut... OMFG
2010. nov. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz a WT,ha találsz normális edzést.Mert a legtöbb helyen nincs sparring-küzdelem kb 60-80% erőbedobással-,hanem csak a mozdulatokat,meg a ragadós kezeket gyakorolják.Küzdelem nélkül meg a világon semmit nem ér,mert éles helyzetben bevernek egyet és mindent elfelejtesz,kizökkensz,tehát az ütések bekapására is fel kell edzened magad szerintem.

A WT sparring úgy néz ki,hogy felvesznek arcvédős fejvédőt és mma kesztyűben bunyóznak.Na szóval ilyet még nem hallottam itthon.

2010. nov. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Utcai támadás esetére a gázspray való. Ha csak kicsit is gyanús, hogy megtámadnak, pofánfújod és elfutsz.


Önvédelmi sport maximum kiegészítésnek.

2010. dec. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a gázspray kevés, akkormár inkább gázpisztoly.


De a támadó nyilván megvárja, hogy elövedd a cuccost...

2010. dec. 1. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A támadó általában nem heccből megy neki az embernek, hanem pénzért, ezért nagyon egyszerűen meg lehet oldani: Ő kéri a pénzt, te mondod, hogy tessék, adom, még arra is van idő, hogy kutakodj a zsebedben. És már elő is vetted a sprayt.
2010. dec. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!