Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Utcai késes támadás ellen...

Utcai késes támadás ellen milyen harcművészet a legjobb?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és hát ugye a fiatalokat nagyon gyakran támadják meg az utcán főleg "kissebségiek" gyakran túlerőben, késsel a kezükben. Meg egyébként is szeretnék valami önvédelmet tanulni. Szóval mit ajánlotok?
2010. nov. 23. 21:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Rossz hírem van, 14 éves fiú. A túlerőbenlévő késes kisebbségiek ellen esélytelen vagy. A legjobb a nagyon gyors futás az ellenkező irányba.
2010. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Túlerő és kés esetén mindenképpen a futást javaslom!!! Önvédelemre ott a Defendo, Krav-Maga, Aikido, de érdemes valami MMA harcművészetet (is) tanulni (Thaibox, Kudo Daido Juku, de sokan javasolták már a Kempo-t is például). Érdemes elmenni edzéseket megnézni, ahol a legszimpatikusabb oda kezdj el járni!
2010. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim válasza:
100%
a sikítva ugrálás..majd amikor láttad, hogy megzavarodtak...kezd el rohanni..de ne feléjük lehetőleg :)
2010. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Kézigránát.
2010. nov. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

a legjobb a futás. de ha valami harcművészetet akarsz tanulni ami ilyen esetben jól jöhet akkor krav-maga.

de szólók előre! a krav-maga könyvben le van írva, hogy ha lehetséges ilyen esetben hagyjuk el a helyszínt :D

2010. nov. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Persze igen szégyen a futás de hasznos, de nem csak ezért akarok járni hanem valami harcművészetet szeretnék tanulni.
2010. nov. 23. 22:18
 7/22 anonim ***** válasza:
pisztoly
2010. nov. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

a pisztoly nem hatékonyabb a futásnál, mire előveszed, kibiztosítod, halálra késelnek.


A kés egyszerű eszköz, de a védekezés ellene talán a legnehezebb. Jól elrejthető, gyorsan alkalmazható, veszélyes fegyver. Nem elég, hogy tökéletes technika kell hozzá, elengedhetetlen a kiválló reakcióidő, gyors, taktikailag helyes gondolkodás, helyzetfelismerés.


A krav-maga szerintem egész jó megoldásokat kínál a késes problémákra. Sok sok gyakorlással, idővel, és mégtöbb gyakorlással egész jó késvédekezést lehet kialakítani, ráadásul rájössz arra is, milyen veszélyes ez az eszköz. Még egy idióta kezében is. Persze nem mindegy, hogy kinél kravozol...


http://www.youtube.com/watch?v=KM7hGnW6rhA


KB ez az igazi krav kés ellen. 6:10 nél látszik, hogy mennyire ottvan a csóka, amikor elakad a stukker. Érdemes azt is figyelni, hogy a támadó viszonylag gyakran felkoncolja a védekezőket... szal ha lehet, fuss el :D

2010. nov. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
de a pisztolynak elég nagy az elrettentő hatása... előveszed akkor nem hiszem utána neked mernek menni...
2010. nov. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ezt a krav maga-t meg defendot felejtsétek el! Egy hülyeség! Én késharc oktató vagyok (Jet Kali stílust oktatok), én már próbáltam ki krav maga oktató ellen magam, igaz nem igazi, hanem csak fakéssel, DE 20-ból 20-szor leböktem a nagy krav maga oktatót. Egy komolyabb cigány aki utcai bűnözésből él és (igazi) késsel van az simán leszúr egy ilyen krav magás vagy defendós mestert is, de ha netán meg is fogja a kezét és megcsavarja amiben a kés van, akkor is meghal, mert akkor elő veszi a másik kést is, és azzal bök le. Ezeknél sosem egy kés van hanem 2 vagy 3. Ahhoz, hogy megtanulj védekezni fegyver ellen hatékonyan, ahhoz neked is ismerned kell a fegyveres harc csínyját-bínyját valamennyire. Az ilyen védőcuccban gumikéssel gyakorolgatunk krav maga edzésen, az utcán annyi mint halottnak a csók. A krav maga és a defendo az nagyon divat lett, nagyobb a füstje mint a lángja. Egy vicc. Szerintem tanulj valami fegyveres harcot + pusztakezes bunyót pl.: aikido, savate, wing tsun kung-fu.

Az ilyen ringbe való küzdősportok (thai boksz, kick-box, taekwondo, brazil jiu-jitsu....stb.) ezek nem jók utcára.

2010. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!