Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Mennyi szénhidrátra és fehérjé...

Mennyi szénhidrátra és fehérjére van szükségem edzés után hogyha tömeget szeretnék növelni? 68 kg vagyok most.

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 13:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Fociból tényleg nem sok. De testépítésből rengeteg. 1óránál nem szabad, hogy hosszabb legyen az edzés, mert elfáradsz agyilag. Nem tudsz úgy koncentrálni mint az elején. De ebből látszik, hogy nem rég kezdted. Az elején én is mentem minden nap, lent voltam több órát.
2010. dec. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Ne akarj testtömeget növelni mert azt sok mócsingot öreg korodban is etetni kell, amikor nem lessz kedved 2-3 órát edzeni. Az egészséged megy rá. Maradj annyi amennyi vagy, így legalább erős izmaid és ízületeid lesznek.
2010. dec. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 ekeke válasza:
Ez tényleg barom. Testépítőnek, kovácsnak vagy valami hóhérnak való.
2010. dec. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
egyél rendesen, attól bajod sose lesz.
2010. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:

Üdv.


1. kezdőként zabálj, mint az állat és edz 1-max 1.5órát. heti 3-4 alkalom.( hozzáértő általi személyre szabott edzésterv mellett. )ilyenkor olyat kap 0 szintnél a szervezeted hogy olyan fejlődést tud produkálni ( mivel 0-ról indul ) hogy később örülsz ,ha precíz életmód mellett kiegészítőkkel a közelébe érhetsz ennek a fejlődésnek.


2. a 2-3 óra rohadt sok . olvass utána miért . ( pl az előre bevitt tápanyag már sehol nincs mert elhasználtad. túlterheled magad - sérülés nagyobb eséllyel lesz. izületed tönkremegy. - ja immunrendszert hazavágod ... fejlődés 0 csak izomkimerültség.


3. különböztess meg tömegelést és szállkásítást. mérd le magad súlyra reggel bizonyos dolgok után kaja előtt. 2-3 nap alatt megvn az átlagod. ha teheted testzsírmérős mérleggel. Így kitudod számolni a meglévő izomtömegedet. Na sokan nem írják, de erre kell számolni a napi bevitt fehérjemennyiséget pl ... ha nincs megfelelő arányban fehérje ch zsír és vitaminok akkor semmit nem érsz.


Tömegelésnél testsúly kg-onként. 2g már jó de minőségi fehérjéből ch 3-4 szerintem bár ez mindenkinek változó ( anyagcsere sebesség függvénye ahogyan a bevitt kaloriamennyiseg is ).


Szállkásításnál 2-3g fehérje 100g ch majd csokkentve a ch kiegészítve jóféle olajjal ha kell még energia ...


4.keress tápanyagtáblát ... és azzal állíts össze táblát. vedd figyelembe hogy mi milyen biologiai minosegu teljes erteku feherje vagy kozep v lassu nem mindegy mikor mit eszel. uez van ch-nal is.


szoval ez nem olyan dolog hogy edzunk ... ha csinalod esszel csinald --- es a dieta ha okosan csinalod akkor lehet jo is ... nem csak salata es koplalas ... ugyanis a zsir molekulak kotese erosebb mint a feherjeke igy kihinne ha nem eszel eleg feherjet akkor eloszor izombol fogysz es majd csak a legvegen zsirbol ...


na hali

2010. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 krissz_93 válasza:
én szerintem ha valaki tömeget akar növelni annak a pénztálcája is bánja hiába nem akarsz venni fehérje portt mert akk kell venned csomó tojást csirke mellet meg esetleg marha húst a kreatin miatt! szal sztem a fehérje porral jobban jártok! am meg ha fehérje port szedtek akk az nem zsírosit annyira mint a hús meg a tojás stb... am az hülyeség h a tömegnövelésnél zsírosnak kell lenni mert az csak háj nem pedig izom meg hús! de az is lesz egy picit!
2010. dec. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!