Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valaki elmagyarázná nekem, mi...

Valaki elmagyarázná nekem, mi az az MMA?

Figyelt kérdés

A sose hátrálj meg című filmben is láttam, na meg hallottam is egy s mást róla. Ez nem valami harcmodor? Mixed Material Arts. Ezen belül vannak a művészetek, nem ?


Valaki magyarázza már el az egész dolgot, mert nagyon érdekelne.:)


köszönöm


2010. dec. 11. 12:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egy idő után biztos azok is jók, de a thai box, kempo inkább ringbe/ketrecbe való. Utcán igazából egyáltalán nem számít a küzdősport tudás. Hogy mi számít? Az aljasság és a ravaszság. Egy küzdősport edzésen pedig pont azt tanítják, hogy becsületesen tartsd be a szabályokat. Ha igazán jó önvédelmet akarsz akkor. Fegyver vagy futás. Ott van például a gázspray vagy gázriasztópisztoly, ezek legálisak is. (Persze vannak illegális eszközök is: sokkoló, boxer, vipera, machete, kés, baseballütő ..stb.)
2010. dec. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
igazad van.. de akkor a defendo jó lehet.. köszii
2010. dec. 11. 14:20
 13/19 anonim ***** válasza:
A defendo, krav maga, aikido, wing tsun kung-fu azok azért jók utcai önvédelemre, mert megtanítanak arra, hogy hogyan védekezz fegyver ellen is. Utcán pedig legtöbbször fegyverrel támadnak. A thai box, bjj, pedig inkább ring bunyóra jó. Mondjuk ha defendo-zol 4 évig + szerzel magadnak egy gázriasztópisztolyt is, akkor azért van esélyed megvédeni magad egy utcai támadás ellen.
2010. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem rossz a defendo,de inkább kiegészítő sportnak jó.Szerintem előbb szerezz tapasztalatot,mondjuk boxolj 2 évig,ott megtanulhatod,hogy milyen is az,ha jól szétvernek,milyen érzés bunyózni,ez a legjobb önismeret és magadat is el tudod utána helyezni egy képzeletbeli ranglistán.A defendón tényleg hasznos dolgokat oktatnak,de az edzéseken nincs megtorlás,tehát ha csak azt csinálod,mindent szépen megtanulsz,aztán amikor alkalmazni kellene élesben,akkor egy kemény állas hatására mindent elfelejtesz.
2010. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Mi is az az MMA? Mixed matrial arts, sokan úgy fordítják, hogy kevert harcművészet, de ez nem pontos. Ez egy versenyzési ág, egy olyan szabályrendszer, ami lehetővé teszi, hogy különböző harcművészeti ágak képviselői is összemérhessék a tudásukat, egyenlő feltételek mellett.


A modern MMA akkor született meg, amikor a Gracie család elkezdett amerikában is BJJ akadémiákat alapítani. Az volt az elképzelésük, hogy a BJJ harcmodora annyira ismeretlen a szokásos nyugati profi küzdősportolóknak (amiben általában állóharc van), hogy képtelenek kivédeni. Ezért, hogy a BJJ hatékonyságát bizonyítsák, pénzt ajánlottak fel azoknak, akik ki mernek velük állni. Rengeteg ilyen meccs lett, és azt vették észre, hogy egész komoly kis happeningek lettek ezek a mérkőzések. szinte mindig brazil győzelemmel. Ezért kitalálták az UFC-t, amit csodák csodájára Royce Gracie nyert meg (pedig 80 kiló is alig volt) Késöbbiekben a szabályokat módosították, néhány támadást betiltottak, kötelezővé tették a kesztyűt, és bevezették a súlycsoportokat. Ekkor született meg a modern Profi MMA.


Önvédelem: az aikidót, és a wingtsunt hanyagolnám. az aikidó nehezen tanulható, tehát nem hatékony, a WT pedig sok helyen nem elég jó, képzetlenek az oktatók, és nincs küzdelem az edzésen. A krav és a defendó jó, én azt mondom, krav, ezt űzöm, és működik. Azért, mert nem technikai citzelláltssságra törekszik, hanem valós körülményekre. az önvédelem nem feltétlenül a bunyós technikáján múlik, ezek a szituk túl rövidek ahoz, hogy a technikai fölény kiütközzön. sokkalinkább a helyzetfelismerésen, taktikai érzéken, és egy jónagy adag genyaságon (tökrúgás, szemnyomás, stb). küzdősportoknál ezek szóba se kerülnek.

2010. dec. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

köszi szépen.


akkor ökölvívás kell nekem

2010. dec. 12. 12:39
 17/19 anonim ***** válasza:
Hatalmas hülyeség, hogy az aikido és a wing tsun kung-fu nem hatékony utcára! Igenis hatékony ugyanis sok ország elit kommandósainak oktatnak aikidót. Az mondjuk igaz, hogy kell azért idő az elsajátításához. Ha 4-5 évig komolyan aikidózik valaki az azért már elég hatékony tud lenni.
2010. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Onnan veszem, hogy nem hatékony, hogy egy csomó wingtsunossal bunyóztam kravon, akik azért jöttek el, mert nem érezték keménynek a WT-t. Az már csak hab a tortán, hogy mind béna volt, 0 mozgáskultúrával. Aikidóssal is bunyóztam, az a srác jó volt. Csakhogy egyetlen aikidós technikát sem tudott végrehajtani, ellenben boxolt fél évet, szal az ütéseire figyelni kellett. BJJ-n is van olyan edzőtársam, aki aikidózik is. De nem az aikidó miatt jó, hanem a BJJ miatt... Ezenkívül van olyan mesterem, aki mögött 10 év aikidó is van, és ha ő azt mondja, hogy nem működik, akkor neki elhiszem.


Viszont boxolótól kaptam olyan horgot, hogy leszakadt a dobhártyám, thaiboxolótól olyan combost, hogy napokig nem tudtam lábraállni. Bírkózó meg b****tt úgy földhöz, h berepert a bordám. Más szint ez, mint a WT, meg az aikidó.

2010. dec. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Fuuton ***** válasza:
Biztos valami béna Leung Tinges volt, miattuk van rossz híre a Wing Tsunnak...
2014. okt. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!