Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Valaki elmagyarázná hogy mi a...

Valaki elmagyarázná hogy mi a különbség a Thai Box, Muay Thai, és a Kick-Box között?

Figyelt kérdés
2011. jan. 3. 09:16
 1/9 anonim ***** válasza:

A thai box eredeti, thai neve a Muay Thai. Amit itthon muay thaiként oktatnak annak igen kevés köze van az igazi muay thaihoz, én találkoztam thaiföldön igazi harcosokkal, ők harcosok és harcművészetként kezelik amit csinálnak. Itthon thaiboxként egy lightos kickboxot oktatnak muay thai alapokkal. Pl. még sose hallottam, hogy itthon oktatnának muay thai fegyveres harcot vagy ram muajt se láttam még senkitől. Csak a csihi puhi meg a keménykedés.


A kick-box meg egy küzdősport, amit a karatéből, a kung-fuból, a muay thaiból és tae kwon do-ból csöveltek össze a 70-es években versenyzési célból.

2011. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kick box-A kéztechnika az angolboxé,plusz van még a fordulásos ütés benne.Lábtechnika-Csak lábfejjel lehet rúgni és csak derék fölé,tehát nincs combos.Lentre csak lábsöprést szabad csinálni.

Tb-Mt-Tb-ban kicsit nagyobb hangsúlyt fektetnek a kéztechnikára,a Mt inkább láb orientált,viszont versenyeken szabad könyökkel is ütni és verseny alatt tradicionális zene megy.Mindkettőben támadható a láb,sípcsonttal is lehet rúgni.

KB-TB-Teljesen más a mozgáskultúra.A KB-ban lazább a mozgás,nagy hangsúly van az elmozgáson.A TB-ban kevesebbet mozognak,inkább beleállnak az ütésbe-rúgásba,persze egyénileg változik,hogy ki mennyire.

2011. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kihagytam.Tb-ban,meg mt-ban lehet térdel rúgni,és összekapaszkodni.Kb-ban ezek tilosak.
2011. jan. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz mindenkinek! B.u.É.k
2011. jan. 3. 22:54
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
tök mind1 karate az egész, csak kitaláltak jó neveket meg stílusokat hogy felosszák a piacot:D.
2011. jan. 4. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
XáXorXép nincs igazad ha nem értessz hozzá akkor ne szólj bele!!
2011. jan. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Éppenhogy Én értek hozzá, te elfogult vagy, csak a dojo játsz le és csak a tanárodat láttad, amint a tükör előtt vagánykodik és ráncolja a szemét miközben üti a levegőt:xDDDDDDDDDDDDDDDD.
2011. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. jan. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szép ez a vidi,csak a kiírással ellentétben ez nem muay thai,hanem khmer bokator.
2011. jan. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!