Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Aikido vagy streetfighting?...

Aikido vagy streetfighting? Ez a ket lehetoseg van a kornyeken, ahol lakok. Melyik hatekonyabb onvedelmi stilus es amennyiben en is megteszem a tolem telhetot es az edzo is jo, melyiket lehet hamarabb elsajatitani?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 22:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Leírtam már néhányszor, most is leírom: Az aikidot ne válaszd, hacsak nem akarsz legalább 10 évet gyakorolni ahhoz, hogy használni is tudd. Szerintem a streetgightingot válaszd. Ott megszerzel egy alap állóképességet, erőt, és technikát ahhoz, hogy meg tudd védeni magad. Ezen kívül van benne ütés, rúgás, könyök, és térdtechnikák, amiket éles helyzetben könnyebb haszálni, mint bármilyen kézcsavargató technikát.
2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A streetfight-ról mesélnél kicsit bővebben?Konkrétan ilyet nem ismerek, mint harcművészeti stílust.
2010. dec. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Ez nem egy harcművészet, hanem egy küzdősport, vannak belőle versenyek is. De tudod, a google a barátod!:-)
2010. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Ezen kívül van benne ütés, rúgás, könyök, és térdtechnikák, amiket éles helyzetben könnyebb haszálni, mint bármilyen kézcsavargató technikát."


Ebből a mondatból visít, hogy életedbe nem aikidoztál még.


Ellenben abban igazat mondtál, hogy az aikido-t olyan ne válassza, akinek azonnali vagy gyors eredmény kell. Az aikido nagyon hatékony, erős és nehezen tanulható harcművészet. Aki megtanulja jól, az nagyon kemény lesz, viszont akit én ismerek, hogy iszonyatosan gyorsan (nagyon sok és kemény edzéssel) fejlődött ő is 5 év edzés után lett 1 kyus (tanító fokozat) és 12 év után sem érte még el a mester rangot.

Az önvédelmi részéről annyit, hogy legalább 2 év kell hozzá, hogy hatásos legyél éles helyzetben - és akkor keményen edzettél.

Abban viszont biztos vagyok, hogy 10-12 év edzés után már nem kell tartanod egy "streetfighting" oktatótól sem ha betámad utcán.

2010. dec. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Melyik hatekonyabb onvedelmi stilus - erre én csak azt tudom mondani, hogy ha ezeket nem űzöd hosszú évek óta, akkor egy tapasztalt késforgató úgy lebök hogy pislogni se lesz időd...
2010. dec. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen, egy ex ruszki desszantos meg úgy sz@rrá lő egy AK-val, hogy csak pislogsz...


Elég triviális, hogy kés ellen még a tapasztalt harcosnak sem kell kiállni hősködni. De ez nem csökkenti egy harcművészetnek sem az értékét.

2010. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pontosan. Amilyen sok ember jár AK-val az utcán.
2010. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Látom megfogtad a mondandóm lényegét, had gratuláljak elsőként...
2010. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak arra akartam rávilágítani hogy úgy nekiindulni egy küzdősportnak hogy utcai önvédelembe majd milyen jól megvédem magam, hülyeség. Lehet csinálni szórakozásból de úgy elsajátítani hogy tudjunk is vele kezdeni valamit nagyon sok idő. Persze függ az edzőtől, és az edzéstől is mert láttam én már olyat hogy fú de nem tom milyen jó öve volt mert ügyesen tud csapkodni a levegőbe, de kontakt harcot még soha nem láttam tőlük.


Látom megfogtad a mondandóm lényegét, had gratuláljak elsőként...

2010. dec. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!