Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing chun vagy aikido? Melyik...

Wing chun vagy aikido? Melyik hatekonyabb es melyiket lehet hamarabb elsajatitani?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 17:26
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
judo
2010. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Saten ‫҉ ***** válasza:
100%
Elég más a kettő, ha én most kezdenék e kettő közül én a wing tsun-t választanám
2010. dec. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
wing chun-nal hamarabb érhetsz el várhatóan használható tudást, de arra vigyázz, hogy a wing chun-ról szokták mondani, hogy marha sokan néhány év tanulás után már elmennek oktatni, szóval nagyon sok az oktató, és hát nem mind túl jó, szóval nézd meg jól, hogy milyen az edző, az edzés.
2010. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Mind a kettő hatékony! Az aikido-t tovább tart ugyan elsajátítani, de sokoldalúbb. Én egyszerre űzöm a kettőt és a kettő tökéletesen kiegészíti egymást! Ha teheted járj el mindkettőre.
2010. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A WT úgy van ahogy írta valaki,túl sok a képzetlen edző.Csomó helyen még küzdelem sincs az edzéseken,a gyakorlásból sokszor hiányzik a dinamika és a ritmusérzék.Szóval menj le egy edzésre és ha van bunyó,akkor jó az edzés.Általában arcvédős fejvédőben ütik egymást.

Aikido edzés is lehet jó,de abból is oda kell figyelni edző választásnál.Vannak jó oktatók hivatásos katonák,vagy rendőrök,ők ki szokták hagyni a varázslat részét,szóval csak működő dolgokat próbálnak átadni.A lényeg ott is azon van,hogy élesben is ki legyen próbálva.

2010. dec. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%

Én aikidozom elég régen, igazán hatásos akkor lesz, ha már legalább 1,5-2 évig FOLYAMATOSAN edzel. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy fél év után a kis pisti is laposra tapos, de magabiztos önvédelemre nálad nagyobb / erősebb ellenfél ellen csak sok gyakorlás után lesz hatékony, tehát ilyen szempontból egy "lassú" harcművészet. Viszont 8-10 év után ha rendesen edzel már nagyon-nagyon kemény. Csak ahogy előttem is írták, komoly mestert kell keresni, nem 1 kyus varázslótanoncot. Pl. a "német vonalú" aikido nagyon "varázslatos", én azt nem szívesen csináltam. A Karászi Sanyi féle edzések viszont kemények, ha bírod azon a vonalon érdemes próbálkozni.


WT-t én nem csináltam, de sok helyről hallottam, hogy önmagában is nagyon jó, de direkt aikidoval együtt nagyon zord lesz! Ha belefér csináld párhuzamosan a kettőt!

2010. dec. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
én nem értem az embereket.. miért akar egy ember egy harcművészetet hamar elsajátítani azzal nem fog érni semmit... minimum tanulj 10 évig EGY harcművészetet és abból már biztos jó leszel!! ja és apropó ha már a hatékonyságról beszélünk 10 év után hatékony lesz minden!!
2011. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok**

„Nem attól félek, aki tízezer ütést begyakorolt egyszer, hanem attól, aki tízezerszer gyakorolt be egy ütést.”

Bruce Lee

2011. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Cross84 válasza:
100%
Az előttem lévővel értek egyet.
2011. jan. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Jaj istenkém, már megint ez a 'könnyen-gyorsan-hatékony' dolog. Hidd el, semmit nem lehet hamar megtanulni úgy, hogy az hatékony is legyen, ez csak egy reklámfogás, amivel becsalogatják a sok hülye marhát: (és valamiért a wing tsunnak is ez a szlogenje, de észrevette már valaki, hogy mekkora lehúzás?) Azt hiszem annál a Bruce Lee idézetnél, keresve se találhatnék jobbat. De én személy szerint az aikido-t ajánlanám, habár én ju jitsuzom.
2011. jan. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!