Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Földharcban milyen sérülések...

Földharcban milyen sérülések szoktak előfordulni? Kevesebb benne a sérülés, mint az állóharcban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 14. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Földharcban sok a kar-, és lábfeszítés. Amúgy ott is kaphatsz ütéseket mint álló harcban, de rúgást kevesebbet.

Nekem ez a tapasztalatom... lehet másnak más

2011. márc. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kevesebb vagy több benne a sérülés - ez a partnertől és magadtól függ - inkább más jellegű.


Álló harcban jellemző, hogy bekapsz egy ütést vagy rúgást. Monokli ha fejre, izomsérülés ha combra vagy neadjisten komolyabb ha térdre csúszik.


Földharcban a feszítések miatt előfordulhat izületsérülés, izomszakadás, váll / könyök kifordul, neadj' isten törik, továbbá az ujjak is könnyen sérülnek. Hogyha valami dobálós bunyóban földharcolsz akkor borda repedés - törés is becsúszhat ha bénán esel (bár általában mindenhol esni tanítják meg először a tanítványt, úgyhogy ez ritka).

Szerintem földharcban az inak - izületek húzódásai és zúzódásai a leggyakoribbak, ezek pár nap pihenéssel gyógyulnak.

2011. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előttem lévők pontosan elmondták. Én úgy tudom összefoglalni, hogy a földharcban ritkább a sérülés ugyanakkor sokkal súlyosabb...
2011. márc. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezeken kívül a fojtások sem veszélytelenek, ha nem kopogod le időben. karral és lábban is lehet nagyon erősen szorítani, combszorítással bordát repeszteni...
2011. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit még érdemes felhozni földharcnál az a fülek erőteljes eldeformálódása sok esetben....
2011. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mondjuk, ha egyből elmész az ügyeletre, akkor felvágják, és nem lesz karfiolfüled. Bár van, aki erre hajt.
2011. márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!