Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kung Fu-t szeretnék tanulni...

Kung Fu-t szeretnék tanulni Budapesten és kérdés, h melyik irányzatot válasszam. Leginkább a Shaolin kung fu felé hajlok, ami nagyon érdekel. Tudtok ebben segiteni? Vgay inkább a kung fu más irányzatait válasszam?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 17:08
1 2
 1/19 Neji ***** válasza:
Wing Chun v Wing Tsun kung-fu t válaszd.(Shaolin templomba tanulták a kung fu-t és Ng Mui lerövidítette a mozdulatokat így alakult ki ez az ág)
2011. ápr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én arra gondoltam,h mind a kettőt kipróbálom. Amelyik jobban tetszik azt tanulom.
2011. ápr. 9. 10:41
 3/19 Neji ***** válasza:

Akkor miért kérdezed,ha már tudod a választ?xd

Próbáld ki mind2őt amelyik tetszik azon maradsz.

De nézd a si fu-t mit tud ki volt a mestere mióta csinálja stb. és nézd az edzését is.

2011. ápr. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
De nem csak a win chung és a shaolin van nem? Mert neten is találok ilyen más kinai nevűt is de ezt a ketőtt ismertem eddig csak
2011. ápr. 9. 10:55
 5/19 anonim ***** válasza:
Én a helyedben Jeet Kune Do-ra járnék, az is van Budapesten valahol. Most Wing Tsunozom de ha lenne lehetőségem egyből átmennék Jeet Kune Do-ra. Ha érdekel Bruce Lee fejlesztette ki.
2011. ápr. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

hmm.. Jeet Kune Do..

érdekes. Neji, hozzászólás-vélemény?

Kedves Kérdező!

nézd meg, próbáld ki az edzéseket, beszélj az edzővel (mesterrel) az edzések lényegéről, elvéről, mentalitásáról!

és próbáld ki a wudang stílust is :)

2011. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

@Előző!

ne legyen probléma, talán az első találat guglin

[link]

2011. ápr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Maga a kung fu a kínai harcművészetek gyűjtőneve. Van akinek a tai chi lassú művészi mozgása tetszik, valaki a shaolin egy állatstílusával tudott azonosuslni és megint mást inkább a kempo nyers edzései ragadtak magával.

Minden képpen próbálj ki minnél többet és azt válaszd amelyik legjobban illik a testi adottságaidhoz/mentalitásodhoz

2011. ápr. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Neji ***** válasza:
Vélemény:Wing Tsun a JKD alapjaˇˇ a JKD-hez rendkivül erős fizikum kell,mivel Bruce Lee fejlesztette ki tulajdonképpen saját magának és sajnos befejezetlen az a stílus.EGyébként abbol a stílusbol elég sok teknika szállt a sírba Bruce Lee vel.Ha olyan fizikumom lenne mint Bruce Lee nek és előtte Wing Tsunoztam volna pár évet akkor már én is váltanék JKD re.De amíg nem vagyok olyan fizikumban (nem is leszek egy ideig) addig marad a wing tsun.A JKD-ben egy igazi jó mesterről tudok csak sajnos:/ íme ő az: http://www.youtube.com/watch?v=iBTM6_l-Gdk de wing tsunba is vannak gyors emberek: http://www.youtube.com/watch?v=JlZZsRCbQYs Wing Tsun-t annak ajánlanám aki nem egy olyan izomkolosszus mint Bruce Lee v nincs annak a közelében sem.Aki viszont olyasmi v olyan fizikumban van annak a JKD_t ajánlanám.Persze ez csak az én magánvéleményem.
2011. ápr. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

na ezekre mondom azt, hogy már-már idegesítően gyorsak! :)

Akkor Neji válaszára reagálván:

tehát JKD feltételez egy 'Bruce Lee fizikumot' ami az alapján amit az erőgyakorlatairól olvastam, nos eléggé szuperhumán :)

én személy szerint azt a technikát részesítem előnyben, ami jóformán a pillanatnyi erődtől, egészségi állapotodtól függetlenül, emberi csúcsteljesítmény leadása nélkül is hatékony. magyarul, ha leizzadás nélkül meg tudsz vele ölni valakit, akkor az már érdekes (számomra).

emellett persze eddzük a testünket is :)

2011. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!