Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a hatékonyabb a kyokush...

Melyik a hatékonyabb a kyokushin vagy a thai box?

Figyelt kérdés
Ha lehet részletesen fejtsétek ki a válaszotokat lécci
2011. ápr. 30. 23:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezredik ilyen jellegű kérdés, de ezredszerre is ugyanaz a válasz: Nem az számít, hogy milyen harcművészetet vagy küzdősportot űzöl hanem, hogy milyen szinten csinálod azt.
2011. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a thai box. azért, mert:


-fejre is van ütés benne, a kyoban ez tilos. vagyis a kyosok védekezése ezért szar, mindig lenn van a kezük, hogy a testütéseket védjék.


- a kyo nagyon darálós, életemben annyi törött kezű, lábú embert nem láttam,mint a kyos ismerőseim között. feláll kettő, és addig verik egymást szemtől szemben, amíg az egyik össze nem esik. a TB sokkal kifinomultabb védekezést használ, okosabb bunyó.


-a TB-ban nem kell katákat tanulni, amik csak az idődet veszik el.

2011. máj. 1. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Neji ***** válasza:
67%
a katák nem veszik el az idődet :) egyébként hülyeség összehasonlítani a kettőt csakis tőlled függ,h melyikben leszel jobb.(Mennyit edzel,mennyire veszed komolyan stb.)
2011. máj. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

katákkal tökéletesítheted a mozgásod.

egyébként, kyo-ban tényleg nem értem miért jó, hogy nem ütnek fejre.. mondjuk akkor lehet annyi fejsérülés lenne, hogy nem lehetne ezen formájában folytatni, de azért mégis egy hátrány, hiszen utcán pont a legveszélyesebb ha torkon-állon-szemen kapnak valakit.. tarkó halánték és fél tucat másik KO pontról nem beszélve.

na ennyit arról hogy ma nem fórumozok.. .... -.-'

2011. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Neji ***** válasza:
Aczél! Amikor kyokushin karatéztam edzésen volt olyan,h fejre ütés volt...de harcban sosem használtuk.
2011. máj. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

kyoban körülbelül azért nincs fejre ütés mert nem kesztyűben küzdünk és mivel full-kontakt küzdelmek vannak kb minden versenyről szószerit lehetne a temetőbe szállítani egy-két embert.

+ nagyon lerövidülnének a küzdelmek is.

2011. máj. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
én is kyokushin-t tolok és attól tudok fejre védekezni mert megtanuljuk azt is! és amúgy engem az érdekel hogy szerintetek melyik a hatékonyabb védekezés,támadás és egyéb dolgok terén!
2011. máj. 1. 12:38
 8/8 anonim ***** válasza:

hee heee :))

jah, amikor szedjük szét egymást (minden védőfelszerelés nélkül) efjre mi is vigyázunk. így is drasztikusan megnő a halálközeli élmények száma méghozzá legjobb barátaimmal, úgyhogy nem árt vigyázni :D

2011. máj. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!