Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Ha az Aikido mellet elkezdem...

Ha az Aikido mellet elkezdem a wing tsunt, akkor a kettő együtt hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Aikidózom 3 éve, gondoltam elkezdek mellette valami más stílust is a wing tsun-ra gondoltam. A kettő együtt hatékony?
2011. júl. 1. 13:57
 1/5 anonim válasza:

a magamódján mind2 hatékony, annyiból lesz hatékonyabb a 2 együtt, hogy több technikát fogsz ismerni...

De nem leszólni akarom egyik hmüvészetet se, de 8 évet aikodoztam, sokat nem érek vele a mai napig, fél éve mmazok... az mmaval sokkal többet ér az ember, de kinek mi a stílusa, én speckó szeretem a kicsit brutálisabb sportokat.

2011. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha rendesen csinálod a 2-t,akk ogen.Így legalább a wing tsunnal megtanulsz a fogásokon kívül vmit ütni és rúgni is.(Mert ugye az aikidoban nincsen.)
2011. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aikidóban is vannak ütéstechnikák, bár nem sok. Inkább dobások, feszítések, ízület manipulációk vannak. Ha jó mestertől tanulsz, akkor hatékony önvédelem, bár minimum 5 év, hogy megtanuld az alapokat.


A wing chun vagy wing tsun sem rossz, ott főként az ütéseken van a hangsúly, van benne rúgás is, de csak 3-4 fajta és ritkán gyakorolják. Inkább ütésekről szól.


Egyébként a wing chun és az aikido jól kiegészíti egymást, ha mindkettőt elszántan és komolyan csinálod.

Én régebben az aikidót és a wing chun kung-fut egyszerre űztem, az aikidót 4 évig, a wing chun-t 3 évig.

2011. okt. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inkább Aikidot és Wing Chunt, mint Aikidot és Wing Tsunt! :) Bár a Wing Chun magában is igen hatékony, de a kettő egyszerre is jó lehet! :) A kishugod ellen sem rossz, bár aki ezt tanulja, nem a családja ellen fogja használni! :)
2011. okt. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szem akk már a wing chun,ju jitsu kombináció hatékonyabb lenne.A ju jitsut legalább nem oktatják xarul.
2011. nov. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!