Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek utcai önvédelemre...

Szerintetek utcai önvédelemre melyik lenne alkalmasabb wing tsun, vagy pedig muay thai krav magával párosítva?

Figyelt kérdés
2011. máj. 13. 15:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

A muay thai az küzdőSPORT ami ringbe jó, hogy laposra verjél mást, versenyeken szabályokkal, nem önvédelemre való. A krav maga pedig a zsidók új piacra dobott harcművészete, jól lehúzzák az embert pénzzel, semmivel sem hatékonyabb egy karaténál vagy egy ju-jitsunál. A wing tsun az nem rossz, csak hogy wing tsun-ban hamar lehet fejlődni, így az oktatók között hatalmas az eltérés, rengetegen oktatják már. Ha wing tsun-ozni akarsz akkor valami igen jó és tapasztalt oktatót keress.


Én szerintem ami a legjobb utcára az az ökölvívás+gázriasztó pisztoly.

2011. máj. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%

Utcára az ökölvívás a legjobb,esetleg birkózással kombinálva.Megtanulsz mozogni,ezért nehezen tudnak eltalálni és pontosan erősen ütni.

A mt lábközpontú,utcán nincs idő rugdosódni,max toló rúgás,térd.Viszont jellemzően nem mozognak el bunyó közben ezért kemények lesznek.

A krav egy agymosó pénzlehúzás,akkor már kézitusa helyette.

A wt-ben meg nehéz normális edzést találni és taktikailag is kiszámítható.Jön előre,megállás nélkül csépel,egy jó ökölvívó kimozog oldalra és keresztbe veri.

2011. máj. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is. Ökölvívás+szabadfogású birkózás. Ha ütni kell akkor, kiütöd, ha meg beléd kapaszkodik, akkor pedig földhöz vered.
2011. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Dymo ***** válasza:
Szerintem akármilyen stílus megteszi,csak tőled függ a hatékonysága! Ha szarul csinálod,akkor a legbrutálabb kommandós ilyen olyan trükökkel is megvernek :D
2011. máj. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pedig a savate (francia box) a legjobb. Savate edzéseken cipőben rúgnak, és utcán is cipőben leszel nem mezítláb, mint thai box vagy taekwondo edzéseken. Ráadásul a francia box kéztechnikái teljesen megegyezik az ökölvívás technikákkal. Kézzel-lábbal jó leszel. Előttem írták már a birkózást is, őszintén az sem rossz, pláne dulakodásnál. Én azt mondom savate+birkózás.


A krav maga pedig egy zsidó katonai propaganda demonstrációja, valamint pénzlehúzás a hétköznapi emberektől. A wing tsun az Magyarországon nem komoly, kevés a jó oktató. Ha egy önjelölt frissen vizsgázott oktatónál tanulsz, az semmi, így még egy capoeirás lány is nagyobb biztonságban lesz az utcán, mint te. Ne tessék félre érteni, én nem azt mondom, hogy maga a wing tsun kung-fu egy hatástalan harcművészet! Én is tudom, hogy jó, csak M.o-on, igen kevés a jó oktató belőle.

2011. máj. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A krav maga halálos, folytások, törések, brutál technikák, az ellen meg lehet próbálni boxolni, nem fog sokat érni.
2011. máj. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

jó hogy írt egy kravos is.

1. HSZ! de jól írtad! de ugyan így az ökölvívás is ringbe való, nem?

én harcműv párti vagyok ilyen szempontból, hiszen az nem is önvédelemről szól, inkább a harci helyzet lezárásáról. és ha kegyetlen de hatékony technikákat ismersz, (ha ismered és gyakoroltad is akkor használhatod is) akkor elég jól le lehet zúzni embereket.

boxban biztos hogy begyakorolsz jó ütéseket, de vajon ha a támadónál penge van..? :/ ráadásul mi edzésen nem is beszélünk egy támadóról.. a gond mindég csőstül jön.

Kravot én sem tudom kimondottan értékelni, különféle technikákat összedobáltak, és tálalták hogy ez most a Krav Maga.. nem kritikaként írtam, csak egy vélemény.

2011. máj. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 escrogar ***** válasza:

Mindhármat csináltam.



Krav Maga teljesen megfelelő utcai önvédelemre, sőt, talán a legjobb.


Thai-box kellemes dolog, de nem annyira utcai önvédelemre, vagy hasonló helyzetekre, inkább "tradicionális" verekedésekre.


Wing Tsun jó hosszú távon, ha nem kóklert találsz edzőnek. Sajnos itt is sok szakadás történt, ezernyi ág kialakult, és a Leung Ting-vonal eléggé pénzalapú. Inkább ajánlanám a Wing Chun-vonalat. Régebben volt egy balhé, a mesterek (akik valójában tudnak) nagy része otthagyta a magyar vezetőt, átmentek Chunba, ezért sok új mestert kinevezett hirtelen Máday Norbert, akik jó részének messze nincs olyan tudása, mint az elvárható lenne.

2011. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%

amúgy besz@rok ezen csak box jó a küzdősportok közül önvédelemre dolgon már. most komolyan azt hiszitek, hogy egy thai-box, kick-box, karate stb edzésen nem tanítják meg ütni az embert??

persze azt elismerem, hogy a boxolók valamivel jobban csinálhatják de azért bőven lesz annyi erő másnak az ütésében is hogy leüsse a támadót.

2011. máj. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ÖKÖLVÍVÁS ÉS BIRKÓZÁS 4VER!!!
2011. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!