Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wudang kung-fu, Wing Tsun...

Wudang kung-fu, Wing Tsun kung-fu vagy Choy Li Fut kung-fu? Melyiket érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Olvastam már a Wikipédiában és más helyeken a neten róluk, de most inkább olyanoktól kérdezném meg, akik járnak ilyen edzésekre, és kíváncsi vagyok a tapasztalataikra.


Szeretnék valamilyen kung-fut tanulni.

Ezt a 3 kung-fu stílust néztem ki. Nincs nagy tapasztalatom a harcművészetekben és küzdősportokban (másfél évig shotokan karatéztam és fél évig capoeiráztam még régebben valamikor, de egyik sem jött be)


Előre is köszönöm a segítséget!


2011. aug. 30. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Keresd meg Aczél-t és Neji-t. Ők biztosan tudnak segíteni neked.
2011. aug. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

igazából teljesen mindegy melyiket próbálod meg

mert a kungfu-nál is /ugyanugy mint a karaténál/ csak annyi a különbség hogy az egyik az inkább a kondicióra a másik meg inkább az ügyességre és a cselekre épül...

2011. szept. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

én K-1, Thai-box és Kick-boxot tanulok. Nem külön, egybe.

nekem mind a három nagyon tetszik, ajánlom őket

2011. szept. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A wing tsunt csak ajánlani tom.
2011. szept. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Neji sajnos jó ideje nem ír a fórumon, a wing chun-nak őt ismertem meg mint igen hozzáértő és fanatikus gyakorlóját.


én pár éve, küzdősport karate után wudangi kung fu irányzatot gyakorlok, mondjuk igen széles téren sok mással is ismerkedem.


annyit tudok mondani erről, hogy amennyiben jó edzőt találsz, aki érti a dolgot, ez egy baromi hatékony, néha kissé ijesztő stílus. energia takarékos, tehát csak szükség szerint gyors vagy erős (persze felkészültök ezekre is) de általánosan kevés határozott mozdulattal pusztító technikákról van szó. én ellenállhatatlannak tartom :)


sajnos harcművészeteket nem tanítanak csak úgy, akárkinek, meg kell nézni mit tud az edző/mester, ez a WT-re is, a Wudangra is igaz, mert hajlamosak beadni kamu dolgokat az embernek, gondolom találkoztál már capoeirás táncosokkal, aikidos bűvészekkel, és persze gyenge karatésokkal.. stb.

holott ez a 3 stílus is hatalmas potenciállal rendelkezik, baromi veszélyesek, csak nem tanítják őket.

2011. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ugorj le pénteken edzésre újpestre, oszt meglátod ami úgy rendeltetett, hogy meglásd.
2011. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Erdi222 ***** válasza:

Én a Wing Tsun/Chun-al (is) próbálkozom már kb 1,5éve.

Az edző számít a legtöbbet (mint már nálam jobban a témához értő Úr is megjegyezte), de víszhang nem akarok lenni.

Ezt a stílust nagyon sokféle képen tanítják:

ismerősöm 8évig (8!) tanulta, és csak 3 alapgyakorlatot mutattak neki, ha meg újat szeretet volna tanulni kapott a fejére (persze ez is egy módszer mert amit tud azt nagyon is megtanulja, de véleményem szerint a mai rohanó világban nincs idő 8évet 3mozdulatsorra eltölteni :/ ), ráadásul sem a fababához(/fabáb/faember) nem engedték, se edzőtársaival gyakorolni a harci technikát.

Ahol én tanulok az kicsit kisebb, szegényebb iskola, de legalább jobban oda tudnak figyelni a diákokra.

Maga a stílus elég harccentrikus, tipikus déli irányzat kevés rúgás, annál több kéztechnika, jellegzetessége a "ragadó kéz" (chi sao). Rövid hatótávú rendkívül gyors ütéseket használ. Sokan becézik gépágyúnak is (nem ok nélkül).

Véleményem szerint jól használható, elegáns stílus.


U.i.: ha fababán edzel az elején vegyél fel kesztyűt!!

2011. nov. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ha valaki kontrolláltan tud gyorsan ütni (célzottan, kizárva az ellenségét) akkor az brutális.
2011. nov. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha beírnád, hogy hol és mikor van edzés, talán valaki letévedne, mert ha ráguglizok, semmit nem ír ki a net...
2011. nov. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

nem szükséges hogy valaki letévedjen, semmi anyagi hasznom nincs abból, ha valaki letéved.

ha dobsz privátot, oda leírom, vagy keress rá Wlacsil Zoltánra.

2011. nov. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!