Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Manapság miért lett ennyire...

Manapság miért lett ennyire divatos küzdősport a Kick-Box a lányok körében?

Figyelt kérdés
Voltam már több helyen is megnézni kick-box edzéseket, és azt tapasztalom, hogy az edzésen résztvevő emberek 60-70%-a az csaj. Na meg ahogy néztem az edzéseket, szerencsétlen csávók nem fejlődnek így, mert az edző is a csajokkal van elfoglalva, és jóval gyengébbek ezek az edzések, már nem olyan kemény, mint régebben. Miért ekkora divat a kick-box a lányok körében?
2011. jún. 18. 16:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Úristen, megszólalt egy csaj! "Júj azért járok kick-boxra, mert égeti a zsírt, és olyan fiús"

(Tudom, hogy az előttem válaszoló csaj nem így írta, de a legtöbb ezért csinálja)

Na a magyar K1-nek annyi. :)

2011. jún. 21. 08:06
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Ki kéne tiltani az összes lányt az összes küzdősportról és harcművészetről a fa**ba!!! elfog puhulni minden , én kyokushinozok de már nálunk va pár lány legszivesebben kitiltanám őket a dojoból, folyton rájuk kell várni meg minden....
2011. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Hát igen...,igazad van. A karate, a TKD, a kick-box, a judo a capoeira ezek már mind olyan stílusok ahol több a csaj, ez így nem lesz jó.
2011. jún. 21. 09:10
 14/18 anonim ***** válasza:
42%

gondolom nagyon sok fogalmatok van harcművészetekről.

harcművészetet nők is tudnak űzni, minden képességük megvan rá. a Magyarországon oktatott kis "paródiákon" és küzdősportokon ne mondjátok már hogy az ront, hogy lányok járnak? mit lehet egy versenysporton lehúzni? lányok nélkül megtanítanak rendesen ütni? :D

2011. jún. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Tudod olyan edzéseken ahová csajok is járnak, ott többet is foglalkoznak velük, ami azzal is párosul, hogy a fiúknak is lényegesen gyengül az edzésük, így már nem tudják a megszerzett tudást hatékonyan gyakorolni, ugyanis nem elég a technika, azt gyakorolni is kell a lehető legkeményebben, na de így a csajokkal együtt? Ahol több a csaj ott meg is lehet azt figyelni, hogy az oktató (pláne ha fiatalabb férfi, és a legtöbb helyen így van) is elpuhul, mert hát a lányokkal figyelmesebben és gyengédebben kell bánni. Ha ugyanolyan kemény edzések lennének ő nekik is mint ami eredetileg a fiúknak is van, akkor az összes csaj Lara Croft lenne, de ilyet még nem láttam és nem is fogok. Kick-boxra is azért jár sok csaj, hogy lefogyjon na meg már unják az aerobic-ot, és tudnak azzal menőzni, hogy férfias sportot űznek.

Hidd el hátrány! Az más, ahol van 20 fiú és 2 lány, de ahol 14 lány és 10 fiú van (mert ma már egy átlagos kick-box az sajnos ilyen), ott hidd el Te sem örülnél neki.

2011. jún. 21. 11:19
 16/18 anonim ***** válasza:
Figyeljetek, elhioszem, hogy az izmokat növelni akaró, méltó ellenféllel szembeszállni vágyó fiúknak nem jók a lányok, de azért ne tiltsátok ki őket. A kényesebb lányok úgyse boxra fognak járni, akik meg kickboxolni akarnak, és talán még jók is benne, azok had járjanak. :D 15/L
2011. jún. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
nagyszerű indokok voltak, köszönöm.. :))
2011. jún. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
81%
Elég szomorú, hogy így álltok hozzá ehhez. Én is lány vagyok, kick-box-olok, de nem azért mert ettől tyű de badass leszek, hanem mert baromira élvezem, és szeretnék később meccseken is résztvenni. Az nekem se tetszik, hogy ekkora divat lett, mert így az olyan emberek jönnek el edzésre, akik a női magazinokban olvasták, hogy mekkora egy menő dolog ez, és ezek szerint a legtöbb ember az ilyen lányokat veszi csak észre, és ezek alapján ítéli el az összes többit is. Ahol én edzek ott még a nagydarab, tapasztaltabb csávók is normálisan állnak hozzá, ha mondjuk velük tesznek párba bunyózáskor, mindig segítenek, tanácsokat adnak, hogy hogy fejlődjek. Mondjuk én is szívesebben bunyózok kisebb, tapasztalatlanabb fiúkkal, mert a nagyobbaknak eléggé vissza kell fogniuk magukat ez tény és való. A kis picsogó emberek meg úgyis hamar feladják amint megjelenik az első kékzöld folt, úgyhogy szerintem nem ezen múlik az edzés erőssége.
2011. júl. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!