Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Elég egy box zsák és egy...

Elég egy box zsák és egy reflex labda ahhoz hogy még jobban tudjak verekedni?

Figyelt kérdés

Nem akarok semmilyen küzdősportot elkezdeni.

hülyeség.


2011. júl. 11. 06:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
Igen, a küzdősport hülyeség, ha nem akarsz megtanulni verekedni.
2011. júl. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Először is küzdősportot tanulni, nem hülyeség!

Ne haragudj, de ez így kevés, hogy van egy boxzsákod és egy reflexlabdád. Természetesen nem baj, ha beszerzel magadnak ilyeneket. A baj az ott kezdődik, hogy amikor elkezdesz gyakorolni, akkor a rossz technikákat gyakorlod be, valamint a boxzsák nem üt vissza, ezért kell ellenféllel gyakorolni. És ha ne adj isten, verekedésbe keveredsz egy kicsit képzettebb valakivel, akkor csúnyán le leszel darálva.


A tanácsom a következő:

Kezd el az ökölvívást és a szabadfogású birkózást. Egyszerre a kettőt! Hogy miért? Azért, mert egy átlagos utcai bunyó

az ütés, grabancfogás, lökdösődés, birkózás és hajtépés, ezekből áll.

Egy ökölvívó edzésen megtanulsz jól ütni (ami nagyon alap a bunyóban!), védekezni, elmozogni és megtudod igazából

azt, hogy milyen az amikor az álladra vernek.

Egy szabadfogású birkózó edzésen megtanulsz test-test ellen küzdeni (ami a dulakodásos verekedésekben, mikor lefognak akkor az igen hasznos), a fizikai erőd a birkózástól megnő, jó lesz az egyensúlyi érzéked, és egy ilyen edzésen megtudod azt, hogy milyen amikor jól földhöz vernek.


Az utcai bunyó legfontosabb alapjai (természetesen ha a támadó(k) FEGYVERTELEN), az ütés és a birkózás, ez a legfontosabb része. (a rúgások, ilyen-olyan bonyolult fogás technikák, csak kiegészítő dolgok, utcán nem lehet farmernadrágban és cipőben olyan jól rúgni)


Én azt tanácsolom neked járj el 2 évig ökölvívás és szabadfogású birkózás edzésre, egyszerre a kettőre. Elég csak 2 évig járnod erre a kettőre, mert 2 év alatt mind a kettőből megszerzed azt a jó és hatékony alaptudást, ami arra tökéletes, hogy biztos alapokkal gyakorolj otthon.

És akkor így lesz értelme a boxzsákos és reflexlabdás gyakorlásnak.

2011. júl. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Es meg kell tanulni bele nezni az utesbe...


Amugy amikor en birkozoval judoztam foldon(edzeseken). Mindig azt tapasztaltam, hogy piszok erosek.


(7 ev judo es 3 ev box)

2011. júl. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a második válaszoló a 07:52-es.

Én 7 éve birkózok és 4 éve bokszolok.

2011. júl. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ha ütöd azzal túl sokra nem mész, attól nem leszel Rocky, még ha a kocsmából hazafelé úgy is fogod hinni...
2011. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Persze, egyedül otthon megtanulod helyesen nem csak a támadó technikákat, amit mások edzővel több évig tökéletesítenek, de megtanulsz partner nélkül védekezni is, a reflexlabda pontosan olyan, mintha egy edzőpartner ütéseit, rúgásait kéne levédeni.


Hülyegyerek.

2011. júl. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet nőni fog az ütőerőd, és lesz fogalmad hogyan kell ökölbe szorítani a kezed, de ennyi. Egy tízedzéses kezdő elver, ha nincs tapasztalatod.
2011. júl. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
kössz a válaszokat ;)
2011. júl. 13. 15:27
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Az ütések és rúgások technikáját elég egyszerű elsajátítani, utána már gyakorlás kérdése az egész.
2013. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Menj el ketrecharcolni
2013. okt. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!