Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kosárlabdához gyorsabb kezeket...

Kosárlabdához gyorsabb kezeket és jobb labdakezelést melyik labda gyakorlatokkal tudnám fejleszteni?

Figyelt kérdés

az a helyzet, hogy esőben és télen nagyon beszorulunk a terembe...youtub-on néztem videókat de sok feladatot feleslegesnek találtam...meg könnyűnek.

ha lehetne akkor olyanokat írjatok/linkeljetek amit 1 kisebb folyosón(pince kb 10-12m hosszú) vagy egy kisebb garázsban tudnék gyakorolni kb2x3m...


2011. okt. 21. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz a youtube-on videókat Allen Iversonról, Jamal Crawfordről, Chris Paulról és Tim Hardaway-ről.
2011. okt. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Bazsi20 ***** válasza:
Véleményem szerint attól, hogy valaki videókat néz NBA sztárokról, nem lesz jobb, gyorsabb meg végképp nem. Én jelentős (több mint 10 éves) kosarasmúlttal azt tudom ajánlani, hogy vegyél egy vadi új molten labdát. Az nagyon csúszós tud lenni (nálunk amikor edzésre új labdák jöttek, azzal senki nem akart edzeni :) ) ezzel nagymértékben lehet fejleszteni a labdavezetéssel/irányítással kapcsolatos készségeket. Hallottam olyanról is, hogyha egy csapathoz új játékos érkezik, akkor az ő kezébe ilyen új labdát adnak, mivel így nagyon kijönnek a játékos hibái... már persze ha vannak :)
2011. nov. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Wow, Einstein, nem mondod! Azt már nagyon nehéz lett volna beleképzelni a válaszomba, hogy azokat a mozgásokat esetleg gyakorolja is?
2011. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Bazsi20 ***** válasza:

Kedves Nagy DK!


Nem tudom te hogy vagy vele, de szted ha még a magyar bajnokságban szereplő játékosok sem tudják azokat a cseleket - amelyeket az általad írt NBA játékosok használnak - hatékonyan alkalmazni, akkor szted a kérdést feltevő tudná (elnézést a kérdezőtől, ezzel nem megbántani szerettem volna)?


Oké, én is meg tudok csinálni egy crossover, de nyilván nem úgy mint Iverson, és így pedig semmi értelme sincsen.


Nem tudom, hogy a kérdező a kosárlabdát milyen szinten űzi, mert ez is fontos lenne, és nyilván az is, hogy aki gyakorlás közben vele szemben védekezik ő milyen képességű. Célszerűbb vki olyat választani aki jó ezen a területen (védekezésben) és úgy jobban lehet fejlődni :)

2011. nov. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Balázs!


Legközelebb mehet egybe is, nem kell elválasztanod :D

Komolyra fordítva a szót, nehogy azt mondd már, hogy a magyar csapatok irányítói közül egyik sem képes hát mögötti, láb közötti stb... cselekre. Márpedig nincsenek azok a crossoverek túlkombinálva, talán Crawfordé igényel rengeteg időt, amíg helyesen elsajátítod. Az ok amiatt nem igazán lehet látni ilyen megmozdulásokat, hogy itt a csapatjáték dominál, az egyéni megmozdulásokra sokkal kevesebb hangsúlyt helyeznek.


Azzal semmi baj, ha valaki nem tud úgy cselezni, mint Iverson. Úgy talán nem is lehet. De, ne felejtsd el, hogy ő az NBA-ben játszott. A kedves kérdező feltehetőleg nem akar a tengerentúlon pattogtatni. Hazánkban nincsenek olyan védők, mint USA-ban, így nem is kell olyan precízen megtanulni a mozdulatokat. Remélem érted, magasabb színvonalon igényesebb cseleket kell felmutatni, ha a védő mellett el akarsz jutni, míg itt kevésbé.


És én sem azt mondtam a kérdezőnek, hogy addig nehogy pályára lépj, amíg Chris Paul-i magasságokba nem törsz, csak gyakoroljon, és biztos ügyesebb lesz sokkal, amit majd tud is kamatoztatni.

2011. nov. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!