Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik a küzdő sportok királya?

Melyik a küzdő sportok királya?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 22:01
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

akkor most aki jiujitsuzik vagy nemtom mien küzdősportot űztök mondjátok meg nekem..ti el tudnátok venni a profi késestől a fegyverét? mert most itt mondod h mekkora szar a krav maga de itt mégiscsak kérdésekre kell válaszolni fejtsd ki h a te harcművészeted mét jó és mér nem mert szerintem minden bunyóban vannak érthetetlen dolgok, pl a thaiboxban mér állnak féloldalasan leengedett kézzel amikor köríves rugások mennek akár fejre is

vagy teszemazt ha pl aki földharcban ügyesebb az fog most a betonon hemperegni az ipsével? mert én ezt próbálnám azért elkerülni:)

2011. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%

Na akkor nézzük sorban:

Természetesen minden harcművészetben vannak kés ellen pusztakezes (mert én vagyok a Csák Norrisz)technikák, de ezeket csak akkor lehet megcsinálni, ha tényleg te vagy Csák Norrisz (minimum 20-30 év) és akkor is csak egy késes kisebbségi ellen véd meg. Ez minden küzdőrendszerben így van. Profi ellen semmi sem véd! Kés ellen csak kés harcosként lehet szembe szállni, esetleg valamilyen fegyverrel, de pusztakézzel nem. A jujitsu fegyveres és fegyvertelen közelharc rendszer, így vannak pl késsel kés ellen, bottal kés ellen technikák (tradicionálisabb vonalakban szamurájkarddal is találkozhatunk). Persze ehhez elengedhetetlen valamilyen ehhez kapcsolódó fegyveres harcművészet ismerete. A thaibox küzdőSPORT. Nem önvédelemre van kitalálva, nem azért van ott, hogy azt te kipróbáld az utcán (arra ott van a Muay Boran, csak ilyenről még nem hallottak ittHUN). A BJJ meg alapból a ringbe lett kitalálva, nem önvédelemre.

Miért jó szerintem a jujitsu és miért sz@r a kraw maga?

A jujitsu több mint 1000 éves történelemre tekint vissza, japán véres polgárháborúiban csiszolgatták (emberéletek árán) a technikákat, amelyek működtek. Ha nem működnének, akkor a harcos nem tért volna vissza a csatából, hogy tovább adhassa tudását. A mai napig folyamatosan fejlődő és bővülő közelharc rendszer. A kraw maga egy alig 70 éves valami, nem igazán bizonyított a háborúban, legalábbis én hallottam róla, hogy az izraeli katonák olyan átütő sikereket értek volna el. A tengerészgyalogságban meg a jujitsu már elég régóta része a kiképzési anyagnak a kraw maga még nem nagyon.

A kraw maga egy zsidó divatbunyó, semmi több. Ami pedig divatos és felkapott lesz, az előbb-utóbb felhígul. (Jó példa erre a Wing Tsun. Alapvetően jó rendszer, csak sok a kamu mester.) Ahhoz hogy valaki jujitsu-t oktathasson legalább az 1. dan-t (értsd: fekete övet) el kell érnie. Amíg oda eljut egy ember, az körülbelül olyan 7-8 év. Még a tehetségesebbeknek is minimum 5 év szükséges hozzá. Ezzel szemben hallottam már olyanokat, hogy valaki párszázezer forinttér vett egy oktatói diplomát.

Egy Kraw Maga edzés havi szinten 8000 ft (van ahol több). Egy jujitsu edzés nem nagyon szokott 6000 ft fölé rúgni és az egész sokkal komplexebb kiforrottabb és mindemellett (amiért a harcművészetek olyan közel állnak a szívemhez) magában hordozza egy másik kultúra megismerését, egy életszemléletet. Általa nem csak verekedni tanul meg az ember, hanem néhány idegen nyelvű szót, egy másfajta gondolkodásmódot. És lehet hogy ez arra sarkallja majd, hogy többet is megismerjen (a harcművészeten túl) a kultúrából. Ezzel is tanul az ember, ezzel is csak több lesz. A kraw maga nem hordoz efféle érdekességeket, csak lemegy az ember és megtanítják tökön rúgni.

A jujitsu nem divat magyarországon, mindamellett nagy elismerés övezi, a rendészetben is használják, és itt még soha nem hallottam volna olyat, hogy magyarországon rosszul oktatnák. Ellenben a kraw maga elég nagy divatbunyó lett, drága, silány technikai anyaggal, szilárd alapok nélkül. Mindemellett piszkosul drága és hamis önbizalommal vértez fel.

Végül miért jó szerintem a jujitsu? Mert komplex. Van benne álló és földharc anyag is, a technikák hatásosak, és önvédelmi szinten egyszerűek (most nem a bonyolult, látványos dobásokra gondolok, az már egy felsőbb szint) rengeteg helyzetben alkalmazhatóak. Nem mondom, hogy könnyű megtanulni, sőt! Egy ökölvívó biztos hamarabb lesz eredményes mint én, de ugyanakkor én több dologhoz is konyítok, és ha levisznek a földre akkor nem blokkolok le, hanem tudom mit kell tennem. Ahogyan akkor is, ha bemosnak egyet, vagy meg akarnak rúgni. És végül persze, mert jó a mesterem, úgy érzem (és tapasztalom) hogy hasznos dolgokat ad át, összetartó a csapat és élvezem az edzéseket.

Remélem kielégítő volt a válaszom.

2011. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:

Krawos!

a jitsu nem kuzdosport. vannak sportok (sakk, foci etc.) van neked egy rendszered amit szeretsz, tanulsz, es vannak harcmuveszetek, amiket nagyon keves helyen oktatnak (itthon) es leginkabb fogalmad sincs roluk jobb esetben. ez nem a te hibad. nem is hiba.

viszont keverni a kravval, meg sportokkal mar az.

amugy el tudom kepzelni, hogy letezik olyan krawmagat gyakorlo ember, aki le tud fegyverezni egy keses tamadot.. de leginkabb az amcsi katonakat es hasonlo hohernovendekeket szetszabjak azok akik ertenek is a keshez. de hat ez nem meglepo, a kepzesben ra lehet lelni (nyilvan) az okaira.

2011. aug. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

jitsus!

kimondottan olvasmanyos es erdekes volt a valaszod, en lajkoltam :)

2011. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Én ezeket a kravosokat nem értem, mindegyik szentül hiszi, hogy a krav tökéletes. Krav maga oktató BÁRKI lehet! A legtöbb krav maga (és defendo) oktató itthon olyan emberek akik vagy feketeöves ju-jitsusok vagy karatésok vagy bokszolnak 20 éve. Olyan krav maga (vagy defendo) oktató nincs aki csak kravot (illetve defendót) tanult és úgy lett mester. Azért oktatnak kravot mert krav maga nagyon népszerű és jön a lóvé. Gyorsan lehet benne fejlődni, 4-5 évig jársz befizeted a lóvét és krav (vagy defendo) instruktor vagy, mellette tanulsz valami hatékony stílust, megtanulod azt a pár kamu technikát, pár lúzeren bemutatod, hogy működik, a kis csírák nagyra tátják a szájukat. Elkérsz havonta 5-6000 Ft-ot aztán dől a lóvé.
2011. aug. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:

a krav nem tök egyenlő a defenoval az egy magyar utánzat.

ha ez nálatok javít valamit kravot amior elkezdtem 4 kyunál voltam(csak ráuntam a karatéra)

Acél te mondod ha fogalmam sincs csomó küzdősportról, ez igaz. Amíg meg nem nézem vagy ki nem próbálom addig nem fogok róla sokat tudni és itt írjátok h voltatok ilyen edzésen vagy csak hallottatok róla és szerintem ez nem elég h megismerjen az ember egy rendszert. szerintem ha az ember komolyan veszi amit csinál akkor elég sok féleképp megtanulhat bunyózni akármit csinál. és lehet h hamis önbizalommal ruháznak föl de gyakran a támadás a legjobb védekezés ezt karatén is megtanultam és azér az ütéseket és rúgásokat szinte mindenhol meg lehet azér tanulni

mondtátok még h csak az ien kis cigányok ellen használ a krav maga. azt is mondtátok h az ien tradícionális harcművészetek a gondolkodásmódon is változtatnak és ha ez igaz nem hiszem h csak úgy nekem támadna egy mer épp agreszív kedve van vagy ha igen akkor a sensei valamit csúnyán elbaszott

2011. aug. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

barki neked tamadhat, mert egy elba.szott ember, nem kell tobb ok az eroszakhoz.

a tamadas jo, csak baromi nagy kulonbseg van egy kungfu mester tamadasa (vagy barmely technikaja) egy boxolo kemeny utese es egy kravmaga hasznalo technikaja kozott. az utobbi inkabb vicc, de akkor miert kell nagyra tartani?


mondjuk en mar ott tartok, hogy a tamadoerom oly "hatalmas" hogy mar nem is utok vissza ha megtamadnak... ilyen szempontbol lehet hatekonyabb a krav. legutobb megutottek (termeszetesen out of nowhere csak jott az allas) es en meg neztem, hogy megis mi a fene volt ez baaaasszki? most ki kene beleznem a tagot a moszkva ter kozepen, 2 rendor meg a tobbi sundorgo tuskesboru elott? ahhh.. ugyan :P

2011. aug. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
nekem szerencsére még nem volt dolgom iesmivel nem is nagyon keresem a bajt de tuti jobban tudok védekezni mintha semmit nem csinálnék. persze járhatnék én is jiujitsuzni ha már erről ennyire szó volt de gondolom nem tudnék annyit megtanulni 9 hónap alatt(ennyi ideje kravozom) amennyit kravon épp ezér hagytam abba a karatét is mert túl soká tartott mire viszonylag sokat tudtam jól. a krav magás teknikák tényleg elég könnyen hamar megtanulhatók és szerintem már maradok ennél a csapatnál:)
2011. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:

maradj, ha szereted.

viszont az is csak egy elterjedt kozhely, hogy egy kuzdosport vagy onvedelmi rendszer edzesen gyorsabban lehet fejlodni, tanulni.

van egy jelenseg harcmuvesz edzeseken, alapossagnak hivjak, ami miatt adott ido alatt latvanyosan keves dolgot tanitanak, nem latvanyosan viszont nagy es komoly fejlodes zajlik le. ha neked a karate nem jott be, nem azert van, mert nem tanulsz eleg jol, vagy ilyesmi, szimplan csak nem karateztal, hanem mivel a hozzam hasonlo fanatikusok meg mindig csendben elik eletuket a gagyi utanzat "harcmuveszet" edzesek vannak leginkabb, hisz senki nem vegzi ki a kamu mestereket. igy marad ez a minoseg az elterjedt.

2011. aug. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
a mi klubbunkból került ki a tavalyi ifjusági európabajnok és más versenyeken is elég eredményesek szal nemhiszem h nagyon kamukaratét csináltam volna:D
2011. aug. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!