Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Si-Fu Máday Norbert VS. Dr....

Si-Fu Máday Norbert VS. Dr. Zöllei Zoltán alezredes?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a keményebb pali? A Wing Tsun-os Máday vagy a katonai közelharc-kézitusa szakértő Zöllei alezredes.

Melyiknél érdemesebb tanulni önvédelmet?


2011. aug. 3. 18:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Máday egy pénzlehúzós nagy varázsló, lehet, hogy jól tud kung-fuzni de sok más magyar harcművészmester is van ebbe az országba aki jobb nála.


Zölleinek voltam pár edzésén (mivel nem vagyok pesti sajnos nem tudok járni az edzéseire, csak 4 edzésén voltam amíg Pesten tartózkodtam), igen jó. Ott nincsenek varázslások, ott a pusztakezes bunyón át a késharcig minden van és elég kemény. Máday edzésén ugyan még nem voltam, élőben már láttam egy Wing Tsun bemutatón. Tud az ürge nem mondom, hogy nem, de Zöllei szerintem szét tudná verni.

2011. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Zöllei szerintem eléggé komoly.A testelépítése is egyértelműen sportos a munkája is hitelesebb.
2011. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt szerencsém részt venni Zöllei edzésén, hát nem mondom, úgy odavágott a földre, még most is fáj ha belegondolok. Hivatalosan jujitsu mester de amit azok tanulnak inkább gyilkolás kategória. Azt hiszem egyértelmű, hogy Zöllei nyerne, az ő rendszere nem pénzlehúzás, tiszta katonai közelharc.
2011. aug. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint előre nem lehet megmondani ki győzne kettejük közül, mindketten nagyon értenek ahhoz amit csinálnak, de előre kb. képtelenség eldönteni, hogy ki nyerne. A kérdésed azon részére, hogy melyiknél érdemesebb önvédelmet tanulni: Mindkettőnél érdemes, pusztán személytől függ, hogy kinek melyik rendszer jön be jobban. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy attól, hogy az egyik esetleg jobb a másiknál még nem feltétlen következik az, hogy téged is jól megtanít harcolni, illetve, hogy te jó tanítvány leszel-e, és el tudod-e sajátítani amit tanít. Ugyanis az utcán nem a mestered lesz ott, hanem te, és itt elsősorban a te tudásod számít. (Az persze egyértelmű, hogy ha valakit egy idióta kontár "varázsló" tanít, semmire nem megy vele, de a szóban forgó úriemberek közül egyik sem tartozik ebbe a kategóriába.)
2011. aug. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

van olyan hogy katonai közelharc? így első belegondolásra elég.. buta kopasz dolognak tűnik.

viszont ha jujitsu mester (amit írtak feljebb, és hogy gyilkolásnak tűnik nem biztos hogy olyan meglepő, mert a harcművészetek erről szólnak ÚÚ ) akkor erős lehet.

Mádayról én is hallottam, hogy tud. az más kérdés, hogy az ő stílusát oktatók már nem annyira, meg hogy pénzlehúzás.

2011. aug. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Aczél, ajánlom nézz körül itt:

[link]


A 'Kézitusa Oktatás' menüpontban szerepelnek Zöllei mester referenciái, idézem: Dr. Zöllei Zoltán nyá. alezredes közelharc-kézitusa szakértő. Kézitusa stílusalapító, nahkampf (közelharc) 6. dan, Tanaka-ryu ju jitsu 3. dan, han bo 2. dan, ju jitsu 1. dan, nihon ju jitsu 1. dan


Ha tovább böngészel az oldalon hasznos dolgokat tudhatsz meg, továbbá cikkeket is olvashatsz a katonai közelharc fejlődéséről...

2011. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Kedves Aczél, nekem is vitatkoznom kell veled. Egy ekkora szervezet esetében sajnos előfordulhat, hogy az oktatók között vannak olyanok, akik nem állnak megfelelő szakmai szinten. Egy ekkora létszámú egyesület esetében ez sajnos benne van a pakliban. De, hogy az egész szervezetre rásütni, hogy a Sifu-n kívül senki nem ért hozzá, és pénzlehúzás lenne, erős ferdítés. Azt sem tagadja senki, hogy a tandíj bizony nem olcsó. De én úgy ítéltem meg, hogy megéri, teljes mértékben.
2011. aug. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Mi az hogy 'nekem is vitatkozom kell'?

Én egyáltalán nem szálltam vitába Aczél-al, csak tájékoztattam :D

2011. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

jahm, a kungfut nagyon lesarkítottam, és így szó szerint véve persze nincs igazam.


bár ma már nem olvasom el a cikket (a kézitusa fejlődéséről) de nekem a tájékoztatásod alapján az jön le, hogy létezik egy nagy tudásu jujutsu mester, aki lényegében elég elhivatott hozzá (meg nyilván tehetséges) hogy jitsut oktasson saját stílusban (új név, reklám stb.)

csak azért "kötözködöm" mert nem szeretem a katonákat.

2011. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves Aczél, azt azért ne felejtsd el, hogy nem holmi airsoft-os 'hétvégikatonáról' beszélünk. A mester magas rangú katonatiszt, és hivatalos közelharc kiképző a honvédségnél. Nem csak jujitsu mester, ért többek között a hanbo (rövid bot) jitsu-hoz és a késharchoz.

A cikkek között megtalálod a katonai kézitusa és a harcművészetek, küzdősportok kapcsolatát, szerintem érdemes elolvasni ;)

2011. aug. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!