Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Si-Fu Máday Norbert VS. Dr....

Si-Fu Máday Norbert VS. Dr. Zöllei Zoltán alezredes?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a keményebb pali? A Wing Tsun-os Máday vagy a katonai közelharc-kézitusa szakértő Zöllei alezredes.

Melyiknél érdemesebb tanulni önvédelmet?


2011. aug. 3. 18:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

már tényleg elfogom.

de félreértés ne essék, azt mondom (írtam) hogy tehetséges harcművészként úgymond "könnyű" :)

2011. aug. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Azt fontos tudni, hogy a Wing Tsunban nincsenek megmérettetések, még a vizsgákon is csak a vizsgadíj befizetése a lényeg. Három évig elfogadtam ezt, de utána otthagytam. Edzéseken szinte csak Szabó Csabát dobálja, aki fényesre nyalja Máday cipőjét, annyira báb... Máday mindig hangsúlyozza, hogy nincs megmmérettetés, a bemutatókon pedig egy "színdarabot" jászanak el. Nem tudni, zud-e igazából küzdeni.
2012. ápr. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kövezzetek meg, de én úgy élvezem az "elégedett vásárlók" nyilatkozatait a Wing Tsun-ról :D
2012. ápr. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A87 válasza:
90%

Nos, a kérdésre a választ nem tudom kinek a térkitöltésében keresed de... hosszú ez de csinálva egész egyértelmű.


az alapján hogy 14 éve gyakorlok a testemmel koordinált harci mozgást (és akkor legyen ez a kategória) amiben ju-jitsu, aikido, dim-mak, wing tsun, wing tzun, box és végül rájössz, hogy sokkal több elképzelhető harci helyezet van egy ember testfelületén mint ahány rendszer egyáltalán.

Azzal semmi újat nem mondok, hogy ezek hosszútávú gyakorlásával lehet olyan öndinamikát kifejleszteni amivel lehet ... reagálni. Errőssége mindegyik systemnek van 10+év normális gyakorlás után értelme is lesz. Fogások, csavarások, rántások, kitérések, bőrérzék, dinamika, testalkat vs sytle... soksok pont van ami hozzá igazítja az embereket bármelyik stílushoz, de részemről egyikre sem esküdnék kizárólagosan.


Pl.: Marketinget lerombolva a WT glass-cannon techinka sok sok évig. Talán a leghosszabb ideig megérő rendszer, 1-2 év alatt... felejtsd el.


A dzsicu, már más, hozzá több kinetikus IQ kell mint a többihez, mivel végül is dinamikus - statikus izommunka váltakozás. Szerintem ez a legrögtönzősebb.. csak így alpárian.


Box... nem olyan egyszerű mint amilyennek tűnik, de túl lehet nyomni sallangal, ehhez inkább a saját tested kell érezned, meg tüdő ugya.


Aikido... nos magam részéről ezt csak pár technika kedvéért csináltam, nagyon anatómus csavarásai de az egész rendszerhez kell vmi kiegészítő...nekem legalább is kellett.


kick box meg thai dolgok... én nem zseretem őket, de csak mert feltűnőek és kb előre elmondatja a stylus a testel mire készül, és akár támadva akár védekezve ez ... nem ok. Erőnléti gyakorlatai közül sok nagyot tud dobni.


Dim mak.... nos hosszú, a technikái hatástanilag nagyon jók, de ha nem tanulsz hozzá anatómiát megette a fene, érdemes frissíteni a dolgokat némi kortárs igazsággal is...


és ez csak pár system és mikor nem oda kerülsz hogy tudod mit csinálsz... Amúgy abban a felállásban amit felírtál mivel mindketten tudják mit csinálnak talán Máday... A testtömege edzés alatt nőtt meg 5-12 óra napi edzéssel ami miatt erősen ki lehet épülve az izom-idegvég hálózata, szenzomotoros karbedobással talán ez előny. Öreg róka nem vén róka...Zöllei, nos egy idő után ... de... = \

2012. szept. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!