Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Szerintetek az mennyire jó,...

Szerintetek az mennyire jó, hogyha netről, filmből, tvből tanulok meg ütési, rúgási módszereket?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már egy jó ideje nézek ilyen "harcos" filmeket, mint pl. Bunyó, Sose hátrálj meg, Vitathatatlan 2-3, Ong Bak, ezekből és még innét is szoktam tanulni ilyen ütő, rúgó stb. technikákat: [link]

Szerintetek, ha továbbra is ezt csinálom, az jó, vagy menjek el valami küzdősport/harcművészeti edzésre( Oda azért nem akarok, mert amit ott tanítanak a legtöbb helyen ez a " rálépéssel lendületből ütés" ez utcán semmit se ér. Volt olyan, hogy egyszer egy gyerekkel összebalhéztam és volt egy kis verekedésünk, de nem volt komoly, de a gyerek látta, hogy tudok bunyózni és onnantól már békén hagyott és akkor is a netről és a filmekből tanult módszereimnek köszönhettem ezt.

Egy dolog még: Nem értem, hogy miért mondják sokan azt, hogy " netről, tvből ilyen helyekről nem lehet ezeket megtanulni" szerintem akkor ezt a thai-boxos videót se rakták volna fel, ha egy bizonyos szintig nem lehetne megtanulni.

A válaszotokat kérlek indokoljátok is meg. Köszönöm


2011. aug. 20. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hogy ne Bruce Lee és Chuck Norris is filmekből tanult verekedni.

Egy ütés nem olyan egyszerű, mint legózni az egész testnek megfelelő időzítéssel kell működnie benne különben kapálózás.

Elárulok valamit filmekben megkoreografált mozdulatsorok vannak a minél nagyobb látványosság kedvéért és nem a valósághű harc megjelenítés a cél.

Azok az mt technikák meg azoknak vannak akik űzik a sportot, nem 0 tapasztalattal rendelkező önjelölt utcai harcosoknak. Egy jó edzésen pár hónap tapasztalattal rendelkező kettékapnának te akcióhős.

2011. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne tanulj filmből semmi ütést,rugást....Azok mindig csak kaszkadőrökön csattannak el...Inkább menj dzsudora (asszem így irják). Én is jártam.... Vagy csak otthon gyurj,legyen nagy bicepsz,és nem fognak beléd kötni....
2011. aug. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azért milyen érdekes, hogy már thai-box edzésre is úgy mentem el, hogy már minden dolgot tudtam, csak 1-2 újat mutattak meg. Meg aki belém kötött az se tette többet, úgyhogy sztem egészen nyugodtan lehet az ilyenekből tanulni.
2011. aug. 20. 18:19
 4/13 anonim ***** válasza:

A filmek ötleteket adhatnak a kombókra, persze nem hollywoodi szutykokra gondolok, hanem netes oktatófilmekre. A lényeg, hogy edzéseken próbáld ki, mert csak a gyakorlat számít.


Aki meg meghátrált, mert "tudsz verekedni", annyit is érhetet, egy szájhős.

2011. aug. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp menj el edzésekre, mert:

1. mutathatnak olyan kombókat/technikákat, mely

ekkel nem találkoznál az interneten (ez a kevésbé fontos része), illetve ha rossz a technikád az edző kijavíthatja.


2. Ott megküzdhetsz rengeteg különböző emberrel. Ez azért fontos, mert annak ellenére, hogy esetleg ugyanazt a sportágat űzitek, mégis hihetetlenül nagy különbségek tapasztalhatók az egyes emberek harcmodora között. Van olyan, aki folyton messziről szurkál, van, aki folyton bemegy közelre és szinte csak horgokkal dolgozik, van olyan, aki a lábával bánik nagyon kreatívan, egyes emberek folyton hátrálnak, mások szinte sose stb. Ez az, amiből szerintem nagyon sokat lehet tanulni egy rendes edzésen és nehéz helyettesíteni.


3. Az előzőhöz kapcsolódik, a lényege az, hogy küzdened kell valakivel. Ehhez nem feltétlenül kell elmenned edzésre, egy-egy haverral vagy a testvéreddel is bunyózhatsz, a lényeg az, hogy tudd, milyen érzés, ha megütnek. Hiába van kesztyű az ellenfeleden, ha bekapsz egy horgot és forog veled a világ, vagy úgy orrba vág, hogy a könnyeidtől alig látsz valamit, azért az kellemetlen tud lenni. Ha az utcán tapasztalod meg ezt először, akkor előfordulhat, hogy bedobod a törölközőt, de ha korábban "megismerkedsz" vele, akkor ennek ellenére nagyobb eséllyel tudod folytatni a harcot.

2011. aug. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kéérdező!


lementél TB edzésre, és a legtöbb dolgot már ismerted? akkor egy gyors kérdés: sparringnál milyen voltál? mert egy küzdősport lényege nem csak a technika formája (sőt..) hanem hogyan alkalmazod, és ezt otthon írd már le, hogy gyakorlod!

másrészt, azért nem tanultál újat, mert csak szórakozni mentél. tájbox, kickbox? ne viccelj már.

azok legtöbbje nem ütés meg rúgás, hanem kar és láblendítés. ütés az, amit jó helyen, kemény edzéssel (és edzővel) évek alatt megtanulhatsz. az a különbség, hogy ha tudsz ütni, akkor nem kell neked kés, ha viszont csak "ütni" tudsz, akkor vigyázz, nehogy valaki tényleg bántani akarjon utcán.


a saját tapasztalatok, amit írtál, hogy valaki egyszer kötekedett veled, azóta nem, kb. semmit nem jelent. én így vagyok a hangyákkal, sosem mernek ujjat húzni velem..

ne egy gyenge emberre építs, hogy őt legyőzted, vagy őt móresre tanítottad, mert olyan dolgokat rejt az élet (és olyan formákat az utca) hogy komolyan, még az igazán erőseknek is vigyázniuk kell!

2011. aug. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Utolsó 3-nak köszönöm a válaszát!
2011. aug. 22. 11:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy a gyerek, aki belém kötött kb.95-100 kg volt, amíg én 65...
2011. aug. 22. 11:35
 9/13 A kérdező kommentje:

neutronlovag!

Hogyha azok a muay thai technikák azoknak vannak, akik űzik a sportot, akkor azok edzésen csinálják nem?--> De, és azért rakták fel őket a netre, hogy akinek nincs pénze vagy túl messze van a helytől, ahova el lehetne járni edzésre, az is meg tudja a netről tanulni, NEM? ( folyton okoskodsz :-D )

2011. szept. 4. 11:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Rajongóknak autogramot is osztok. Miért teszel fel hasonló kérdéseket amelyekre mind hasonló válaszok érkeznek, de akkor is csak kötöd az ebet a karóhoz. Felőlem vitathatatlan 3-ból is megtanulhatsz bunyózni csak ne kerülj olyan helyzetbe ahol meg is kéne mutatnod.

Ezt lesd el az öregtől szépen kivitelezett ütés adrenalin sokk hatása alatt:

http://www.youtube.com/watch?v=mUc5x84XpZ8

2011. szept. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!