Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing Tzun vs. Wing Tsun?

Wing Tzun vs. Wing Tsun?

Figyelt kérdés

Tudja-e valaki, hogy Budapesten mennyibe kerül egy havi díj az Emin Boztepe-s és mennyi a Máday-s féle WT-n edzéseken? Továbbá a két stílus miben különbözik?


Thanks!


2011. aug. 2. 15:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Én Fórizsékat ajánlanám.
2011. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fórizs? Ő melyik stílusnál van? Igazából az érdekelne engem, hogy a többféle ving csun stílusok közül, mik a különbbségek árban és stílusban.
2011. aug. 2. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
A wing chun családfa "kutatása" egy külön tudomány, így az eltérések is :) Fórizs Lajos a Pro-One-nál ezdő (wingtchun.eu) Náluk van sparring, full contact, szerintem ez önmagáért beszél. Ha a tradicionálisabb irányt kedveled, akkor pedig ott van Juhász Zoltán iskolája (wingchun.hu). Van fórumuk is, amit az előbbi linkről elérsz, ott jobban bele tudod ásni magad a különböző irányzatok közötti hasonlóságban/különbségben.
2011. aug. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ok. Kösz a választ! A jeet kune do-ról mi a véleményed?
2011. aug. 3. 13:00
 5/10 anonim ***** válasza:
A jeet kune do inkább egy megközelítés,ami wing chunon alapul. Amennyire tudom Juhász mester oktatja azt is (meg Kalit). A kérdés az, hogy mire szeretnéd használni.
2011. aug. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A cél számomra az önvédelem, ha ne adj Isten a mai világban megtámadnának vagy megakarnának verni az utcán, akkor ne verjenek péppé :). Tehát, hogy majd megtudjam magam védeni akár egy olyan ellen is, aki nem feltétlenül amatőr, hanem lehet, tud is "valamit".
2011. aug. 5. 18:12
 7/10 nonameboy0307 ***** válasza:
A két stílus között igazából nincs nagyon sok különbség.. Érdeklődj az iránt inkább, hogy vannak e Full Contact edzések, és védőfelszerelésben (fejvédő,fogvédő) gyakorolható mozdulatok mivel szokni kell ezeket.. Én régebben a tradícionális wing tsun-ra jártam, igazából ott nincs full contact edzés (max mester szinten) így nem fogod tudni megvédeni magad az utcán vele. Szóval muszáj szokni az ütéseket, mert az utcán ha betalálnak nagyon nagy meglepetés fog érni.
2011. aug. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hun84 ***** válasza:

Sziasztok én Wing Tzun os vagyok és szerint ha a Wing Tsun és a Wing Tzun között igen csak nagy különbségek vannak!

Én annak idején Wing Tsunal kezdtem Mádai rendszerben 4 évig nem akarom őket mocskolni de fel van hígulva az egész rendszerük.


Wing Tzun fél év alatt 2 szer annyit fejlődtem mint a Wing Tsunban 4 év alatt!

És az a gáz, hogy ebbe a kijelentésemben semmi túlzás nincsen .


Hogy miét van ez Emin Bostep annak idején a Leoting Wing Tsun nagy mester fő tanítványa volt több éven keresztül.

Mádai bár a Leoting egyesületében van 1 évben 1 egyszer vagy 2 szer látja Leotingot ezen kívül erősen a pénz útján jár és nem a harc művészet útján.


Ez a fő oka, hogy a Wing Tsun fújnak ránk.



Én szerintem ha Wing Tzun Wing Chun vagy Wing Tsunba akarsz csinálni akkor vagy


Wing Tzun vagy Wing Chun csináljál mert Wing Chunsok is nagyon jók szerintem.


Wing Tzun meg sokkal élet hatékonyabb és jobb rendszerű mint a Wing Tsun nem mindegy ,hogy szénából építkezel vagy téglából !


[link] ezt nézd meg

2011. aug. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Clouseau válasza:
0%

helló.

Én már több mint 2 éve gyakorlom a Máday féle Wing Tsunt és tapasztalatból mondhatom ez a legjobb és legtisztább wing tsun stílus az összes közül. Kipróbáltam több harcművészetet is(jiu jitsu, thai jitsu, thai box) de a wing tsun jött be a legjobban mivel nincs benne 'rés'.És h mi a különbség a kettő között? ha olvastad Hun84 wiki-s linkjét nagyjából tisztába lehetsz vele de erre a legjobb megoldás ha kipróbálod mind a kettőt.+ megtudod h melyik mennyibe kerül.Tehát csak jól járhatsz.Hun84 válaszához még annyit h ha jártál 4 évig a Máday félébe és azt tapasztaltad h fel van hígulva akkor valahol nagyon eltévedtél azon a bizonyos ösvényen.ha csak az 5 alapelvet veszed figyelembe a videók nézése közben a két stílus (EBMAS-EEWTO)között talán észreveszed melyik is van felhígulva.+Ne próbálj többet kivenni mint amennyit beleteszel.+GYAKORLÁS,GYAKORLÁS,GYAKORLÁS

2012. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igazi rendes tradicionális Wing Chun-t tanulj, a Maday féle Wing Tzun (Tsun) egy híg fos cica harc amit ő hozott M.O.ra be . Valahol olvastam, hogy ezt a Wing Tzun(tsun)t a nőknek egyszerűsítették le és kb semmire nem jó, mert csak állsz es karmolod az ellenfelet.
2021. dec. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!