Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Önvédelem. Hogyan? Mit hogyan...

Önvédelem. Hogyan? Mit hogyan tegyek? ( magyarázat lenn )

Figyelt kérdés

192cm magas , 80 kg-s 17éves fiú vagyok. Sok baj volt velem már,több szórakozóhelyen is belémköttek már,de valahogy mindig sikerült megúszni,megbeszélni,elrendezni az ügyet.Attól tartok,hogy nem mindig lesz ilyen szerencsém. Tegyük fel 1 fejjel alacsonyabb,de 2x szélesebb ember/srác ellen?


Véleményeket várok,köszi


2011. szept. 8. 13:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
önvédelmi sport,vipera,boxer,sokkoló,gázspary ,minél alacsonyabb annál jobb nem? könnybben tudod megütni megrúgni,ha magasabb az a nem jó:)
2011. szept. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

Jobb elkerülni, mint elfutni, jobb elfutni, mint lecsendesíteni, jobb lecsendesíteni, mint harcolni, és jobb harcolni, mint meghalni.

Önvédelmi sport meg nem létezik. Az önvédelmi fegyverekkel meg az a probléma, hogy az akció legtöbb esetben gyorsabb, mint a reakció egy tömött szórakozóhelyen meg te is megszívod picit, a vipera kicsit jobb, ha tudod forgatni, de illegális és ez esetben meg ott a kés persze ha jól forgatod. Nagy tömegben meg nem valószínű, hogy fejberúgsz valakit főleg farmerben ennek a másik veszélye, hogy igen könnyen elvesztheted az egyensúlyod. A magas rúgásoknak is megvan a helye a jelenkorban filmvásznon és a versenysportokban, régebben persze amikor a lovakról kellett lerúgni valakit a csatatéren is megállta a helyét.

2011. szept. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
értem, viszont mivan akkor ha szórakóhely előtt történik ? vagy tegyük fel az utcán ? akkor mit csináljak ?
2011. szept. 8. 15:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Neutronlovag sok ökörséget össze tudsz hordani! :) Mi az, hogy nem létezik önvédelmi sport? :) Na mind1...

Kérdező: én tanultam küzdősportot, és egy harcművészetet még mindig... De én is inkább megbeszélem az illetővel, ha ilyen probléma van. Mert egy harc kimenetele nem abban dől el, milyen izmos vagy milyen kemény vagy. Fejben!!! Ez a fontos. Hülyén hangzik elsőre, de azért gondold át :)

2011. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

persze,tudom. ezért is probáltam egész életemben elkerülni, eddig sikerült,még soha nem verekedtem. sokan mondták már,hogy van bennem erő, de én inkább a béke képviselője vagyok,bár ha már semmi nemsegit,akkor biztos ütni fogok,és lesz ami lesz. csak gondoltam megkérdezem ,hogy mégis hogyan? rúgjam,üssem? arcát? amilyen erősen csak birom ?


bár,sok olyasmit is hallottam,hogy rengetegen nem mernek verekedni,mert 1 rossz ütés,és a szerecsétlen csórika meghal :S

2011. szept. 8. 17:30
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak önvédelmi rendszerek (kraw maga, defendo) ezek "viszonylag" gyorsan adnak egy nagyon alapszintű valamit. Vannak küzdősportok (thai box, savate, judo, box, birkózás) amik többé-kevésbé (edzőtől függ) használhatók önvédelemre, és előnyük, hogy kellő rutint adnak egy küzdelmi helyzethez. És vannak harcművészetek, amik bár lassabban megszerezhető, de komplettebb és hatékonyabb tudást adnak, mint az előző kettő. A hátránya viszont az, hogy tovább tart megtanulni, és nagyon nehéz rendes edzést találni. Az önvédelemre jó stílusok, amiket mo.-n viszonylag jól oktatnak: Wing Chun kung fu (Si-fu Juhász Zoltánról sok jót hallottam), Jujutsu (Kelemen István, Zöllei Zoltán és Vikartóczky Gusztáv nagyon jó mesterek), Ashihara karate, Aikido (mo.-n szinte lehetetlen jó edzés találni, keresd késes kriszt), Wudang kung fu (nem ismerem, de Aczél tud mesélni róla), Kempo, Kali (ez utóbbi, speciálisan kés és botharc). Persze vannak még, de ezeket tudom ajánlani...
2011. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek szerint elég jó a kommunikációs készséged:).

Azt is fejlesztheted.

Pl néztem a Trónok harcát és van benne egy törpe,aki a legnagyobb sz@rból is kivágja magát dumával.

Ilyen is van.

Egyébként meg menj le simán ökölvívó edzésre.

Magas vagy,jó hosszú az ütőtávod,próbáld ki.

2011. szept. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nenov

Érdekelne konkrétan az ökörség része nem beszélek általában a levegőbe harcművész vagyok és emellett többek közt az erőszakok és konfliktusok természetét kutatom önvédelmi szempontból.

Önvédelmi sport nincs, gyorsan tanulható önvédelem sincs.

Vannak Küzdősportok amelyek ringre lettek fejlesztve ott működnek.

Vannak harcművészetek amelyek csatatéren fejlődtek ma elég jól alkalmazhatók önvédelemben az alap elgondolásuk miatt fegyver nélkül állsz a csatamezőn több ellenség van körülötted valószínűsíthetően fegyverrel felszerelve.

Vannak önvédelmi rendszerek amelyek az előző kettőből lopkodták össze a technikákat és egymásra hányták őket és egy díszdobozba csomagolt rakás szart adnak el a gyanútlanoknak. A jó krav magás valamilyen harcművészetet űz évekig befizet krav maga instruktorira és jó pénzért eladja krav magaként a küzdelmi stílusát.

2011. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Milyen harcművészetet tanulsz? Van abban igazság, amit írtál, nekem az nem tetszett, hogy azt írtad: Önvédelmi sport nincs!
2011. szept. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha alacsonyabb és szélesebb maradj tőle távol. Bizonyára hosszabb a kezed, szurkálj feléje, és ne engedd közel, mert birkózásban és nagyon kis távolságban előnyben van.

Szerintem kezdj el bokszolni.

2011. szept. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!