Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » 186/105/31 Elszeretnék járni...

Attisch kérdése:

186/105/31 Elszeretnék járni MMA edzésre (Miskolcon). Sajnos a térdem vacakol néha. Fizikai melós vagyok, napi 10-órát melózom. Az edző termi edzés nekem már nagyon monoton, szeretnék váltani.31-évesen bele merjek vágni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 19. 17:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Persze.

Szétveretni a fejed soha nem késő.

Viccen kívül a legtöbb küzdősportoló ismerősöm 28-30 évesen kezdte.

Ha meg leadnál 15-20 kilót lehet a térded sem fájna annyira.

De a hobbista ökölvívó edzések is nagyon jók és ott nem rúgják szét a lábad,főleg ha rossz.

2011. szept. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 greeen ***** válasza:
azért elég szomorúnak tartom hogy az edzőtermi edzésre ezt írod hogy monotonnak tartod!Ha valóban rendesen edzettél volna akkor kialakult volna egyfajta függőséged és nemhogy monotonnak éreznéd az edzést,hanem kívánnád mint a kábítószert mert üvöltene utána a tested az agyad az érzésért amit átélhetsz,kialakult volna egy fajta testérzet egy agy izom kontaktus...erről lemondani...De ezekszerint nem lenne nehéz:) mindenesetre abból az aspektusból nézve viszont,ha tényleg kemény melót végzel. szinte ellehetetlenül a minőségi konditermi edzés is.A Box szerintem is jobb ötlet és nem azért mert az MMA-ban szétvernek az edzésen mert ez hülyeség.Azért jobb mert lényegesen jobb lehetsz Boxban ha a nulláról indulsz,mint MMA-ban!Abban azért a komplexitása miatt,ha soha nem csináltad ,nagyon nagy elmaradásod lenne...
2011. szept. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
mikor volt edzőpartnerem, akkor már csak miatta is elmentem edzeni egy kemény nap után,de mivel már nincs...Egy jó edző partner,jó társaság, viszi az embert előre.
2011. szept. 19. 21:02
 4/18 greeen ***** válasza:
ezzel egyébként egyet kell értsek!Edzőpartner valóban jó külső plusz motiváló!
2011. szept. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Megértem,hogy nem a konditermet választod.Én is és az edzőtársaim is "gyúrósok" voltunk 10-15 évig.És amikor elértem egy tényleg jó formát,nálam ez a 183 centimhez 95 kiló 12% tzs,rájöttem,hogy nem sok haszna van a jó időtöltésen kívül.Nagy vagy,izmos vagy és...?Ezért váltottam én is és a haverjaim is 30 éves korunk körül a küzdősportra.Sokkal nagyobb kihívás és a funkcionális haszna is egyértelműbb.

Mondjuk nekem nem volt monoton a konditermi edzés azért,de a küzdősportnak több értelmét látom.

2011. szept. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,bele vágok.
2011. szept. 20. 06:27
 7/18 greeen ***** válasza:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:07

Tehát az előttem lévő hozzászólásra reagálnék!Hihetetlen szánalmas amit írtál és abszurd!Te 10-15 évig nem edzettél max pofázni jártál konditerembe!Vagy azt akarod írni,hogy 15 évig testépítettél ,kialakítottál egy életformát,egy erős fizikumot,egy impozáns kondíciót,egy magabiztos kiállást!Ennyi idő alatt kialakul egy igazi agy –izom kapcsolat. Érzed a testedet,szinte irányítod. Jobb a kondíciód,jobb az életkedved,esztétikailag is fantasztikus a test (ha egyáltalán tudod miről beszélek).És kialakul egy függőség is,amiért üvölt a tested!És te ennyit szűrsz le belőle,hogy nagy vagy izmos vagy és? Tulajdonképpen pofánrugod magadat lehuzod az életed ezzel a mondattal!Ilyet egy sportember nem mond!Egy komoly Küzdősportoló sem,akik ugyanúgy járnak kondizni is,csak más edzéstervet edzenek specifikusan. A Testépítő edzés is specifikus ahol az izomméret és definíció a lényeg de most ne térjünk ki rá mert a te szemszögedből az annyi hogy és?....Egy sportoló így ilyet nem mond,és nem is érezhet.Csak büszke lehet arra amit csinált és elért,és csakis ajánlani tudja minden elhízott ,nagyarcu fogyatékos malacnak.Teljesen mindegy hogy testépítésről vagy cselgáncsról,vagy evezésről vagy boxról beszélünk!Nagyon szomorú mikor valaki ennyiben összegzi azt,hogy mit jelentett számára egy sport és csak ennyit ismert fel belőle,hogy „izmos vagy és??”,ahelyett hogy felismerte volna annak igazi értékeit!Ezzel nemcsak a testépítést,ezzel minden komolyabb sportoló sportját védem a saját szemszögéből!

2011. szept. 20. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 greeen ***** válasza:
a kérdezőnek meg sok örömet kívánok a választott sportban;)
2011. szept. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Félreértettél zöld.A testépítést a mai napig kedvelem az étrendem is tartom a súlyzós edzés is megmaradt,csak éppen nem konditeremben,hanem kettlebell edzésen.Pusztán a funkcionális hasznáról alkottam véleményt.Ez a jobb kondíció dolog meg?A küzdősport a kettlebell a kocogás mintha nem adna jobb kondíciót,sőt amit a testépítés nem,ezek állóképességet is adnak,ezért jobb formában vagyok,mint bármikor,csak 10 kilóval könnyebben.Ennyi.
2011. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 greeen ***** válasza:
Okok semmi gond csak erős volt kicsit a megfogalmazás,lehet érzékeny pillanatom volt!:) A funkcionális hasznukról meg azért próbáljunk úgy megállapodni,és minden sportot összevéve,főleg ami a test edzésével foglalkozik,akár állóképességi akár fizikai kondíció,hogy a legfőbb funkcionális hasznuk a testi és szellemi egészség megőrzése!Ha te most úgy érzed ,hogy azzal amit csinálsz ezt sokkal jobban eléred,akkor hajrá:)
2011. szept. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!