Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tzun iron palm hogyan?

Wing tzun iron palm hogyan?

Figyelt kérdés

milyen edzés szükséges az iron palm vagyis vas ököl eléréséhez? olyan értelemben hogy téglát meg ilyeneket simán széttör az öklével hogy nemlessz semmi baja a kezének

tudom hogy ez nem 1 honapba vagy 1 ik napro la másikba alakul ki és 1 évig legalább kell csinálni.de sajnos ahol én lakom nincs wing tzun kung fu oktatás.


2011. okt. 12. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem téves oldalon jársz. Itt ilyenekhez nem ért senki. Kivéve az utánam szóló.
2011. okt. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem ért senki, kivéve az utánad szóló? mekkora oltás, de kemény vagyok, kibírom.


Kérdező, az emberi szervezet sok sz.arhoz tud alkalmazkodni. amibe nem pusztul bele, attól vagy megerősödik, vagy nyomorék lesz. ilyen az ököl edzés. lehet addig terhelni, míg maradandóan károsodik, és szét.baszod az öklöd, de ha jól csinálod akkor a kis gyengébb csontok megvastagszanak, kalciummal jobban telítődnek stb. így baromi erős részt kaphatsz. nem mondom hogy fölösleges, mert nem rossz dolog, de minek..? harcban úgy is az győz, akinek gyorsabb a késtechnikája, de még pusztakézzel is az aki jobban ért a gyilkoláshoz, és nem a kemény öklével fog ölni senki sem. tehát én személy szerinte nem fektetnék rá NAGY hangsúlyt. persze megvan az előnye is egy feledzett ökölnek.

2011. okt. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 3rdeye ***** válasza:
Én viszonylag ugyan annyi hangsúlyt fektetek rá, mint a többi edzésre, néha talán többet is. Ha nincs edződ, meg rendes technikád akkor ne csináld, de ha nagyon akarod, akkor egy darabig öklön fekvőtámasz, aztán fokozatosan egyre keményebb dolgok ütése, a téglát viszont inkább kézéllel szokás, azt könnyebb is felerősíteni. Én személy szerint az egész karomat, kezemet, kézéleket edzem. Úgy szoktam, hogy kimegyek, és elkezdek ütni egy fát (megfelelő eszközök hiányában egy élő fa törzsét). Ököllel, tenyérrel, alkarral... Annyi előnye van a harcban, hogy iszonyú erős csontjaid lesznek, azzal ráversz valaki csontjára, azonnal törik. Persze ettől még én is messze állok, mert ez több év kitartó gyakorlás. Nálam pl. az az előnye, hogyha valaki támad, levédem alkarral, és felordít, hogy "hú de csontos kezed van"! stb. Egyébként mivel ez külső chi kung gyakorlat, nem fog menni belső chi kung gyakorlatok nélkül. Ying és Yang, összhangban kell lennie a kettőnek. Tehát meditáció - tai chi - chi kung szeritnem elengedhetetlen. Meg a kung fu-ban nálam alapból is. Tehát megfelelő technikai háttér és segítség nélkül szerintem semmiképpen ne vágj bele.
2011. okt. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
vagyis akkor eltudom érni azt a fokozatot ithonis csak sokáig tart?
2011. okt. 12. 20:56
 5/5 anonim ***** válasza:
igen, 3rd eye igazán jól mondja, még a téglatörés az jópofa, de ezeknek a dolgoknak komoly harci értéke lehet, és a gyakorlásuk ugyan ilyen komoly dolog! tehát lassacskán bele lehet kezdeni, de edző nélkül.. vajon egy évig tudnád csinálni? és ha igen, mi garantálja hogy nem csak kárt teszel magadban? lényeg, hogy vigyázz vele, ha elkezded.
2011. okt. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!