Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing chun vagy ju jitsu?

Wing chun vagy ju jitsu?

Figyelt kérdés
Nemtom hogy melyiket kezdjem el.A lényeg ha vki belém kóstól akk megtudjam magam védeni.Melyiket tanulnám meg hamarabb?Ill melyik a veszélyesebb?
2011. okt. 13. 21:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%
Utcai önvédelemre (mert arra írtad) a wing tsun jobb szerintem. A másik látványos de a wingtsun mellett döntenék a helydben. De ha azt tanulod csakis Leung Tin Wing Tsun-t tanulj, ne utánzatot!!!! A ch-s verzió az utánzat.
2011. okt. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Melyik a veszélyesebb :D

A szirtcápa meg a jegesmedve.... Na aaaaz veszélyes :D


Majd jön Aczél és megmondja, h csináld az előbbit, szerintem meg az utóbbit, de csak mert tök jól hangzik (kimondva) :)

Úgyis abban leszel jó, amit szívvel-lélekkel csinálsz.

Sok sikert!

2011. okt. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Ju Jitsu.A Wing Tsun is hatásos de jóval tovább tart 'utcán is használhatóvá tenni'.De ha kolyan gondolod,akk mind2 jó.
2011. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
1. válaszoló Te miről beszélsz? :D A Wing Chun nem utánzat!!!! Ha tudnád a történelmét nem ezt írnád :) Am. kérdező: a Wing Chunt ajánlanám bár a ju jitsu sem rossz! Viszonylag gyorsan megtanulod az alaptechnikákat és használni is tudod azokat. Mindkettő, tud veszélyes lenni, ha kitanulod, de elsősorban nem az a lényege, h. agyonverj mindenkit aki csúnyán néz rád! :) Azt kezd el amelyik jobban tetszik és amelyikre tudsz járni! :)
2011. okt. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

a kungfu nagyon felfutott lett, és sok (elvileg) gyenge mester tanítja. nem mennék bele vitába erről. maga a rendszer amúgy hatékony.

jitsu gyilkos, (bár mindkettőnek ez a lényege) és Cyan szerint jobban hangzik. ezért ha adsz az ízlésére, válaszd a jitsut. amúgy mindegy, azon múlik mennyire jó mestert találsz, és ezt nem a stílus fogja meghatározni.

2011. okt. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is számít, hogy most te Wing Chunra, a Wing Tsunra, vagy a Wing Tzunra gondolsz-e. Ha Wing Tsunra (Máday féle), akkor azt felejtsd el. Nem egy helyen olvastam, hogy csak pénz lehúzás az egész, és sparing sincs. Emelett Mádaynak tapasztalatlan mestereket kellett kineveznie a régiek helyére, mivel sok mester megunta Máday "Pénzpénzpénz" filozófiáját és inkább ott hagyták őket.

Ezek a mesterek kezdték el tanítani Magyarországon a Wing Chun irányzatot. Ez az eredeti irányzat, amit maga Yip Man is tanított. Ők már elvileg normálisan tanitanak, de ez nem 100%, mivel róluk nem sokat tudtam olvasni.

Ez a kettő mellett van még a Wing Tzun irányzat. Ezt Emin Boztepe alapította. Ő kezdetben a Wing Tsun irányzatot tanította, annyi különbséggel, hogy ő aktívan sparingoltatta a tanítványait is, így az utcán az ő szárnyai alatt tanult tanítványok jobban meg tudták védeni egymást. Ez sok Wing Tsun mesternek nem nagyon tetszett, mivel a tanítványok többsége Eminhez ment át. Ez hatalmi harcokhoz vezetett, így Emin megalapította a saját irányzatát, a Wing Tzunt. A technikái lényegében megegyeznek a Wing Tsun technikáival. A különbséget kettejük között a sparing: a Wing Tsunnál kevés mesternél van Sparing, addig a Wing Tzunban az edzésnek szerves részét képezi a Sparing.

Röviden összefoglalva: ha Wing Tsun van nálatok, azzal nem sokra fogsz menni, ha Wing Chun vagy Wing Tzun, akkor azt megpróbálhatod.

2011. okt. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Aczél, ugye csak rosszul érzem, h rajtam élezed a nyelved...? ;)


Nyugtass meg... :)

2011. okt. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat,még mindig gondolkozok rajta.


Aki azt kérdezte h melyik irányzatot: Máday félére semmi kép,wing tzun nincs a környéken.Így csak is wing chun.Ki is néztem már egy olyan clubbot ahol full contact is van.

2011. okt. 14. 12:21
 9/19 anonim ***** válasza:

Cyan, nem éleztem a nyelvem, teljesen komolyan gondoltam. így látatlanban, 2 edzés közül amit nem tudjuk hogy oktatnak, csak azt ismerjük hogy elvileg milyen stílus, kb. ilyen alapon lehet választani!

ha már lenézünk edzésre, gyakorlunk az ott tanulókkal kicsit, már más.

2011. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ha van kellő szabadidőd, akkor miért nem járhatnál akár egyszerre a kettőre? Wing Chun kung-fu + Ju-jitsu, simán jó. A ju-jitsut azt jól oktatják Magyarországon szinte mindenhol. A wing chun-t (és a wing tsunt és wing tzunt...stb verzióit) már kevésbé, DE ha kifogsz egy jó oktatót akkor simán lehet hatékony. Nézd meg a környékeden lévő wing chun edzést, hogy milyen, ha edzésen van rendes sparring akkor oké.


Késes Krisz

2011. okt. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!